Zaręczyny już za Wami, data ślubu ustalona, ceremonia dopięta prawie na ostatni guzik. Z niecierpliwością wyczekujecie dnia, w którym będziecie mogli powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Magia tego momentu pozostanie na zawsze w Waszych wspomnieniach, które z pewnością pragniecie uwiecznić. Wówczas stajecie przed trudnym wyborem: kamerzysta czy fotograf ślubny? Który z nich najlepiej odda wyjątkowość tego dnia? Film czy zdjęcia będą lepszą pamiątką zaślubin??

Fotograf lub kamerzysta, na liście przedślubnej, to dla wielu par element obowiązkowy. Decydując się na usługi profesjonalisty, pragną by jak najlepiej oddał on atmosferę oraz wyjątkowość tego wydarzenia. Pojawia się jednak dylemat. Fotograf czy kamerzysta na wesele? W jaki sposób najlepiej zapisać wspomnienia?


Film ślubny jest stosunkowo nową usługą na rynku weselnym. Co prawda, nagrywanie przebiegu ceremonii oraz zabaw już wcześniej było praktykowane, jednak dopiero ówcześnie tworzone są filmy na tak wysokim poziomie. Teledyski ślubne, bo zwykle w takiej formie uwieczniany jest ślub, stanowią spójną, artystyczną całość. Wykorzystują różne środki wyrazu jak obraz, muzykę, dźwięk oraz efekty specjalne. Są zwykle połączeniem sesji plenerowej oraz reportażu ślubnego. 


Co przemawia za wyborem kamerzysty na wesele?


Przede wszystkim oryginalność i nietuzinkowość otrzymanej pamiątki. Dodatkowo dzięki filmowi, będziemy w stanie na własne oczy zobaczyć emocje towarzyszące Parze Młodej, ich drżący głos, uśmiech, gesty. Ujrzymy ich takimi, jakimi byli w tamtym monecie. Superlatywy filmu ślubnego może jednak przysłonić wysoka cena podobnej usługi. Oprócz tego, uzyskany materiał nie będzie tak mnogi w zastosowaniach, jak fotografie, a jego oglądanie ograniczy się jedynie do paru minut.


Fotograf ślubny?


Fotografie ślubne to natomiast rozwiązanie tradycyjne, jednak nie mniej efektowne. Tutaj również fotograf może pozwolić sobie na odrobinę fantazji. Możliwe jest eksperymentowanie z kolorystyką, świtałem, jak i kadrem, dzięki czemu każde zdjęcie może stanowić odrębne dzieło sztuki. Dodatkowo, fotografia jest w stanie uchwycić niezwykłe momenty, które w postaci obrazu, zostają uwiecznione na zawsze. Z kolei podchodząc do sprawy bardziej pragmatycznie, zdjęcia mogą okazać się bardziej praktyczną pamiątką. Możecie wykorzystać je bowiem jako ozdobę, wsadzając w ramkę czy dekorując wspólne mieszkanie. Dzięki temu, zawsze będziecie w stanie powrócić do nich myślami. Ponadto, wywołane odbitki mogą stanowić wspaniałą i mniej kłopotliwą pamiątkę dla gości, szczególnie tych najstarszych. Oprócz tego, usługa profesjonalnego fotografa to zwykle wydatek, na który każda Młoda Para jest w stanie sobie pozwolić.


Rozważaniom warto również poddać kwestię sposobu wykonywania zlecenia podczas ceremonii. W dniu ślubu najważniejsze będzie dla Was bowiem to, co dzieje się tu i teraz. Nie chcecie, aby cokolwiek naruszyło szczególną atmosferę tego dnia. Zatem zarówno kamerzysta, jak i fotograf powinni być jak najbardziej dyskretni. Który jednak zrobi to lepiej? Kamerzysta posiada pewne ograniczenia sprzętowe. Aby nagrać dźwięk i obraz o płynnym ruchu potrzebuje bowiem specjalnego wyposażenia, którego nie sposób nie zauważyć. Przez to może znacznie wyróżniać się z tłumu oraz krępować innych uczestników ceremonii. Z aparatem natomiast większość z nas jest bardziej obyta, przez co nie wzbudzi on takiej sensacji. Dodatkowo jedyny sprzęt, jakiego potrzebuje fotograf, to aparat oraz ewentualna lampa błyskowa.


Obydwie formy pamiątek ślubnych niewątpliwe posiadają swoje plusy. To, w jaki sposób chcecie uwiecznić ten wyjątkowy dzień, pozostaje tylko i wyłącznie Waszą decyzją. Czy postawić na nowoczesny teledysk ślubny, a może tradycyjne, lecz wciąż wspaniałe w swojej prostocie fotografie:)?


Jeżeli ten tekst Ci się spodobał , pomógł podjąć decyzję fotograf czy kamerzysta na wesele daj znać w komentarzu co Ci się podobało a co powinienem zmienić, poprawić, ulepszyć, gdyż ta wiedza pomoże mi tworzyć coraz lepsze treści:)