Sezon ślubny tuż-tuż. Niestety, także w tym roku z powodu pandemii koronawirusa wiele Par Młodych do końca nie będzie pewna w jakiej liczbie będą mogli zaprosić gości na ten najważniejszy dzień w życiu. Bez względu jednak na ten aspekt, dobry fotograf ślubny to podstawa. Jak jednak go wybrać? O tym w niniejszym artykule.


Żyjemy w czasach, gdzie praktycznie każdy może być fotografem. W marketach popularne "małpki" są dostępne od kilkuset złotych. Ba, względnie niskie koszty sprzętu półprofesjonalnego pozwalają dla wielu osób poczuć się niczym "szeryf drogowy na autostradzie". Warto jednak pamiętać, że tylko profesjonalny fotograf na ślub i wesele w Olsztynie wykona dla Was pamiątkę, którą będziecie podziwiać przez całe swoje życia, a niekiedy uronicie łezkę przypominając sobie ten wspaniały dzień.

Ostatnio w mojej branży usłyszałem stwierdzenie, że "dobry fotograf jest ważniejszy od jedzenia dla gości". Oczywiście wszelkie tego typu opinie zawsze należy brać niezwykle rozważnie, ale przesłanie skłoniło mnie do szerszych przemyśleń. Wprawdzie trudno wyobrazić sobie ślub i wesele bez dobrego jedzenia, ale kto przecież za kilka bądź kilkanaście lat będzie pamiętał o pięknej sukni panny młodej, lśniącej limuzynie, dobrej muzyce czy też wystrzałowej atmosferze? Wszystko to, co najwyżej, pozostanie w krótkich, ulotnych wspomnieniach.


Fotografie przetrwają jednak całe lata i będą najlepszą pamiątką tego jedynego w swoim rodzaju dnia!


Można sobie teraz zadać pytanie, czy dobry fotograf ślubny w Olsztynie musi być drogi? Oczywiście na cenę usługi składa się wiele aspektów. Sporo osób twierdzi, że wynagrodzenie fotografa na ślub i wesele powinno oscylować w około 10% budżetu całego przedsięwzięcia. Wiem jednak, jak wiele przyszłych Par Młodych ucierpiało na pandemii: niektórzy mają niższe pobory, inni nawet stracili pracę. Ze swojej strony, nie tracąc oczywiście na jakości usługi, chętnie wsłucham się w Wasze chęci i potrzeby, a następnie dostosuję swoją ofertę.

Para młoda radośnie wychodzi z kościoła. Grzegorczyk fotografia Olsztyn

Nie czekajcie jednak do ostatniej chwili! Im dłużej będziecie zwlekać z wyborem i ustaleniem zakresu prac, terminy mogą być zajęte. Warto mieć na uwadze fakt, iż wiele Par Młodych z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa przełożyło śluby i wesela właśnie na ten rok.


Drogi Czytelniku, jak jednak mam przekonać Ciebie właśnie do skorzystania z moich usług? W tym miejscu tekst jest zbędny, niech moje prace obronią się same.


Na spotkaniu z miłą chęcią podzielę się z Wami także informacjami m.in. o sprzęcie na jakim pracuję, zaprezentuję jeszcze więcej poprzednich prac, czy też zaprezentuje możliwy plan wspólnej pracy.

Zapraszam do kontaktu!


Wojtek