Pieniądze - one od wieków wywołują spory, kłótnie, a nawet wojny. Obecnie w wielu kręgach mówi się, że "mężczyźni o pieniądzach nie rozmawiają tylko je posiadają". Niezwykle celne spostrzeżenie! Jest jednak wiele sytuacji kiedy musimy pochylić się nad finansami - tym bardziej jeżeli dotyczą one najważniejszego dnia w naszym życiu.


Niewątpliwie każdy zdaje sobie sprawę, że organizacja wesela pochłania masę wydatków. Od wystroju miejsca zaślubin, po koszty związane z odpowiedniem ubiorem, a skończywszy na wynagrodzeniu dla fotografa. No właśnie, ale ile kosztuje fotograf na wesele w 2021 roku? Podobnie jak to ma miejsce z zakupem samochodu: na jego cenę wpływa wiele składowych. Ja w niniejszym artykule przyjrzę się głównym czynnikom wpływającym na cenę za reportaż ślubny.

Portfolio fotografa ślubnego Warmia i Mazury

Z całą pewnością jednym z głównych wyznaczników przy wyborze fotografa są jego dotychczasowe prace. Im więcej zdjęć jest udostępnionych, tym lepiej. Zobacz jak to wygląda u mnie: Sesja ślubna / reportaż 

 Każde ze zdjęć musi przedstawiać emocje: od radości, po zaskoczenie, a kończąc nawet na uronionej łezce. Niezwykle istotną sprawą jest także kadrowanie, czy gra światłem. To są wprawdzie dla wielu drobne rzeczy, ale wpływają na przekaz momentu, który chcemy ukazać.

Follow me on Instagram


Koszt sesji ślubnej Olsztyn

Poza zmysłem fotografa na cenę wpływają również pewnie stałe czynniki, bez których ten zawód po prostu nie mógłby istnieć. Zwróćcie uwagę na jakim sprzęcie pracuje Wasz potencjalny fotograf ślubny. Czy posiada kilka, jasnych obiektywów? Czy jego "puszka" to profesjonalna lustrzanka, a nie "małpka" kupiona w markecie? Czy ma w razie czego zapasowe "body"? Wyobraź sobie moment, gdy przysięga małżeńska trwa 2-3 minuty, a nagle w aparacie wyskakuje nieznany błąd. Nie ma czasu na poszukiwanie rozwiązań w Google! Każdy profesjonalny fotograf ślubny Olsztyn szybko przesiada się na zapasowy sprzęt.


Oczywiście nie możemy zapomnieć o wszelkich podatkach, czy też ubezpieczeniu sprzętu. Paliwo, nocleg po ślubie czy eleganckie ubranie również kosztuje.


Każdy odpowiedzialny fotograf posiada przynajmniej dwa dyski twarde o dużej pojemności, na których trzyma kopie zapasową zdjęć. Wszystko to na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, bowiem chyba każdy przyzna, iż nie wyobraża sobie telefonu po ślubie od fotografa, który mówi następnie, że "padł dysk i... ".


W koszt usługi wliczone są także kursy, czy szkolenia, na które wielu z nas uczęszcza. Pamiętacie starą maksymę, że "ten kto stoi w miejscu to się cofa?". Tak, dotyczy to również nas, fotografów ślubnych na Warmii i Mazurach.

Z czego wynikają różnice w cenach?

Bądźmy szczerzy: jakość kosztuje. Czy wolałbyś pójść do dentysty na NFZ, czy lepiej prywatnie? Na to pytanie chyba nie trzeba udzielać odpowiedzi. Pamiętaj proszę, że lata doświadczeń, kursów, szkoleń, a co za tym idzie bogate portfolio nie wzięło się znikąd. Fotografia musi być pasją. I, co najważniejsze: nie oszczędzajcie na zdjęciach, bowiem zostaną one dla Was, Waszych dzieci i wnuków!


Wiem, że cenicie kompleksowość. Wychodzę temu na przeciw! Na mojej stronie są dwa pakiety ślubne. Jeżeli chciałabyś/chciałbyś się dowiedzieć o cenę reportażu ślubnego wraz z sesją narzeczeńską w prezencie: napisz do mnie e-maila: fotografia@wojciechgrzegorczyk.pl lub zadzwoń 606 928 927.


Oferuję, poza świetnymi zdjęciami, galerię internetową dla gości oraz stronę WWW dla Narzeczonych, dzięki czemu o każdej porze i z każdego miejsca na świecie Wy, Wasza rodzina bądź znajomi będą mieć dostęp do najważniejszej pamiątki w Waszym życiu!! Mało tego! Proponuję także stworzenie interaktywnej mapy, która pozwoli Młodej Parze przekazać informacje dotyczących najważniejszych miejsc dotyczących ślubu.


Czekam na Twój kontakt,


Wojciech Grzegorczyk