Profesjonalna sesja ślubna to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakie Młoda Para jest w stanie sobie sprawić. Zaraz po ślubie, kiedy opadną wszystkie największe emocje, Wam pozostaną wciąż żywe wspomnienia. Dlaczego by ich nie zmaterializować? Jeżeli czytacie ten artykuł, prawdopodobnie jesteście zdecydowani, aby udać się na sesję ślubną. Możliwe, że macie również wiele obaw i pytań, związanych z przebiegiem zdjęć plenerowych oraz chcielibyście dowiedzieć się, w jaki sposób się do nich przygotować. Oto parę praktycznych rad, które z pewnością pomogą Wam oswoić się z tym zagadnieniem.


Sesja ślubna już na stałe wpisała się jako element obowiązkowy harmonogramu weselnego Młodej Pary. Przygotowując się do niej należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: sesja w dniu ślubu czy po? Od tego w dużej mierze zależy wybór miejsca, czasu oraz rodzaj wykonywanych zdjęć. Jeżeli któraś z opcji pozwala Wam na całkowitą dowolność, zacznijmy od wyboru miejsca.


Miejsce, które chcielibyście, aby zostało uwiecznione na zdjęciach, może być wybrane przez Was lub fotografa. Jeżeli nie macie sprecyzowanych preferencji, warto zasięgnąć porady profesjonalisty. Fotograf z pewnością poleci Wam ciekawy plener, na tle którego uwiecznicie to wspaniałe wydarzenie. Popularne miejsca to na przykład las, łąka, jezioro czy pole.


Kolejnym punktem jest wybór czasu, który możemy rozumieć dwojako. Przede wszystkim należy ustalić zakres godzinowy, w ramach którego odbędzie się sesja. W dniu ślubu trwa ona od pól do godziny, zaś w innym dniu od półtorej do nawet czterech godzin. Ważne abyście zarezerwowali sobie tyle czasu, ile potrzeba, a nawet odrobinę więcej. Dlaczego? Stres spowodowany pośpiechem nie posłuży zarówno Wam, jak i fotografowi. Wybór godziny sesji jest dowolny i zależny od jej rodzaju. Idealnie sprawdza się tzw. "złota godzina", czyli czas tuż po wschodzie słońca lub przed jego zachodem.

Co wziąć ze sobą na sesję ??

W zależności od rodzaju, nastroju i miejsca sesji przydatne mogą okazać się rekwizyty. Jedno z Was gra na gitarze? Zabierzcie ze sobą instrument, aby nadać indywidualnego charakteru Waszym zdjęciom. Idealnie sprawdzą się także przedmioty "typowo ślubne", jak welon, bukiecik Panny Młodej czy wianek.


Abyście wyszli na zdjęciach jak najlepiej, należy również zadbać o aspekt "techniczny", czyli tzw. backstage. Co to oznacza? Panna Młoda powinna mieć ze sobą lusterko, lakier do włosów oraz kosmetyki do poprawy makijażu. Po parogodzinnej sesji zarówno wcześniej przygotowany makeup, jaki fryzura mogą ulec deformacji. Aby zapobiec niepotrzebnemu zdenerwowaniu, dobrze jest mieć przy sobie rzeczy, które pomogą opanować sytuację.

Jak przygotować się do sesji ??

Jeżeli sesja odbywa się w inny dzień, niż dzień ślubu zapewne masz dylemat związany z fryzurą oraz makijażem. Czy musisz ponownie inwestować w usługi profesjonalistów? Dobrze wykonany, nieco mocniejszy makijaż jest bardzo pożądany. Aparat bowiem "pożera" make up, przez co jeżeli nie posiadasz odpowiednich umiejętności, makijaż wykonany własnoręcznie, może nie wyglądać najlepiej. Dobrze jest zatem ponownie zainwestować w usługi profesjonalisty. A co z fryzurą? Tutaj problem jest nieco mniejszy. Na sesji nie musisz mieć takiej samej fryzury, jak w dniu ślubu. Finezyjnie spięty kok, wykonany przez fryzjera, na zdjęciach może wyglądać gorzej, niż rozpuszczone, lekko opadające na ramiona włosy.


Kolejnym ważnym punktem jest to, abyście w noc przed sesją porządnie się wyspali. Na zdjęciach będzie bowiem widoczne Wasze niewypoczęcie i senność.


Jeżeli na samą myśl o pozowaniu przed obiektywem aparatu skręca Was w żołądkach, postarajcie się jak najlepiej zapoznać z tym tematem. Możecie znaleźć pozy oraz miny, w których wyglądacie najbardziej korzystnie. Na planie z pewnością pokieruje Wami również fotograf.


Najważniejszą rzeczą, którą musicie zabrać ze sobą na sesję, jest pozytywne nastawienie i dobry humor. Zdjęcia mają być dla Was przede wszystkim wspaniałą przygodą oraz zabawą. Spięcie oraz towarzyszący Wam stres jest w tej sytuacji naturalny, jednak postarajcie się wzbudzić w sobie motywację oraz nieco rozluźnić. Wasze nastawienie oraz pozytywna energia będzie wyraźnie widoczna na zdjęciach. Sesja to idealna okazja, aby w artystyczny i finezyjny sposób uwiecznić cudowne uczucie, które Was połączyło oraz dzień, w którym zostało ono wyznane w postaci sakramentalnego "tak".Jeżeli ten tekst Ci się spodobał , pomógł i wiesz już jak przygotować się do sesji ślubnej daj znać w komentarzu co Ci się podobało a co powinienem zmienić, poprawić, ulepszyć, bo to pomoże mi tworzyć coraz lepsze treści:)