Zapewne zastanawiacie się, jak powinna wyglądać idealna sesja ślubna, aby była magiczna? Cóż, nie ma na to jednej, sprawdzonej recepty. Każda para jest bowiem różna, a „idealnie” może znaczyć dla niej całkiem co innego. Można się jednak pokusić o stworzenie przepisu na to, jak sprawić, aby Wasze zdjęcia ślubne były magiczne. Magiczne, czyli przepełnione urokiem chwili oraz autentycznymi emocjami Nowożeńców. Zatem jak tego dokonać?


Oto 5 elementów, dzięki którym Wasze zdjęcia będą wyjątkowe

a sesja stanie się magiczna:)

1. Miejsce...

Bardzo ważnym aspektem tego, jaki charakter będą miały Wasze zdjęcia, jest wybór odpowiedniego miejsca. Może być to plener, np. łąka czy las lub, jeżeli zdecydowaliście się na sesję w dniu ślubu, okolica domu weselnego. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie wynajętej sali jako „studia fotograficznego”. Drewniane deski „stodoły”, w której odbywa się wesele lub wyszukane wnętrze w stylu glamour idealnie sprawdzą się w roli tła. Jeżeli jednak chcielibyście, aby Wasza sesja odbyła się w plenerze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać pobliski las lub jezioro. Zwróćcie również uwagę na porę roku, w której bierzecie ślub. Skorzystajcie z jej uroków, robiąc np. sesję pośród kolorowych, jesiennych liści czy w puchowych, zimowych zaspach.


2. Oryginalny pomysł

Aby Wasze zdjęcia ślubne były niepowtarzalne i magiczne, postawcie na oryginalny pomysł. Nic nie nada im większej wartości, jak autorska koncepcja samych Państwa Młodych. Możecie skonsultować się z fotografem odnośnie Waszej wizji. Jako profesjonalista doradzi oraz w razie potrzeby wspólnie zmodyfikujecie pomysł. No dobrze, ale jak miałaby wyglądać taka sesja? Rozbudźcie swoją kreatywność! Być może chcielibyście przemycić w niej symbol, który przypominałby o miejscu, w którym się pierwszy raz spotkaliście? A może macie wspólne hobby?


3. Dodatki

Gdy pomysł jest już gotowy, należy dokładnie przygotować się do sesji ślubnej oraz zadbać o niezbędne dodatki. To właśnie one stworzą bowiem magiczną atmosferę na zdjęciach. W zależności od koncepcji, dobierzcie odpowiednie rekwizyty. Ciekawym pomysłem na sesję jest powrót do wspomnień z dzieciństwa. W tym celu Pan Młody może założyć dziecięce szelki, w dłoni zaś trzymać zabawkowy samochodzik. Panna Młoda natomiast przyodziewa kokardę i kolorowe rajstopy. Wszystko zależy od Waszej kreatywności. Jeżeli jednak nie chcecie zbytnio kombinować, lecz pragniecie, aby sesja była magiczna, wykorzystajcie nieograniczony potencjał światła. Wybierzcie się na nocną sesję i zapalcie zimne ognie. Bajkowy klimat na zdjęciach gwarantowany. 


4. Emocje

Miejsce, dodatki oraz pomysł są bardzo istotne, jednak najważniejsi na zdjęciach zawsze będziecie Wy. Fotografie powinny zatem oddać emocje oraz uczucie, jakie do siebie żywicie. Ekscytacja, przejęcie oraz wzruszenie… Tych emocji nie da się „podrobić”. Bardzo ważny jest zatem moment, w którym odbędzie się sesja. W dniu ślubu Wasze odczucia będą autentyczne, co z pewnością odzwierciedlą zdjęcia. Miłość, która Was łączy zostanie wówczas naturalnie uzewnętrzniona oraz stworzy magię, której szukacie. Dodatkowo, jeżeli mieliście już wcześniej do czynienia z aparatem, np. podczas sesji narzeczeńskiej, okazywanie sobie uczuć przed obiektywem nie sprawi Wam kłopotu.


5. Fotograf

To, jak finalnie będą wyglądały zdjęcia, w dużej mierze zależy od fotografa. Wybierzcie zatem mądrze. Przyjrzyjcie się pracom w jego portfolio i zadecydujcie, czy dany styl Wam odpowiada. Jeżeli macie inny pomysł na swoje zdjęcia niż te, które fotograf posiada wśród swoich prac, warto przedyskutować z nim pomysł. Jeżeli będzie otwarty i chętny do współpracy, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wspólnie spróbowali stworzyć coś niepowtarzalnego i magicznego.


Jeśli ten tekst Ci się spodobał , pomógł i wiesz już co zrobić aby Twoja sesja ślubna była magiczna, daj znać w komentarzu co Ci się podobało a co powinienem zmienić, poprawić, ulepszyć, bo to pomoże mi tworzyć coraz lepsze treści:)