Dziwne mamy czasy. Mały wirus zamyka wielkie firmy, szkoły, baseny, kina, teatry... Wielu z nas przechodzi na tryb pracy zdalnej. Odwoływane są śluby i wesela. Niewątpliwie wszyscy tęsknimy za normalnością. Po każdej burzy przychodzi jednak słońce. Kiedy przezwyciężymy pandemię dla wielu z nas przyjdzie zmierzyć się z innym zadaniem: organizacją ślubu.


Coraz częściej, nie tylko ze względu na szalejący COVID , ceremonie zaślubin nie są organizowane w urzędzie stanu cywilnego, a w plenerze. Uczestniczyliśmy już w wielu takich wydarzeniach. Teraz, gdy coraz bliżej lato, z całą pewnością w tych "niepewnych czasach" prym będą wiodły właśnie śluby w plenerze.

Czy organizacja zaślubin w plenerze jest to trudne wyzwanie? Jak z takimi okolicznościami zaślub radzi sobie profesjonalny fotograf ślubny z Olsztyna:)?


Z całą pewnością na początek należy zapoznać się z zaletami i wadami takiego rozwiązania.

My zawsze jesteśmy optymistami i widzimy wiele zalet ślubów na świeżym powietrzu: naturalne światło, otoczenie natury, niebanalna atmosfera, brak ograniczeń przestrzennych. Kto z Was nie chciałby bowiem wziąć ślubu np. w pięknym hotelowym ogrodzie pośród odgłosów ptaków i bujnej roślinności, która jeszcze bardziej podnosi miłosną aurę?


Są również tacy, którzy mogą powiedzieć, że taki ślub jest "mniej wzniosły". Tutaj spieszymy z odpowiedzią, że jest to złudne wrażenie, bowiem podniosłą atmosferę buduje już sam charakter ceremonii. Ponadto jednym z wymogów, by taki ślub mógł się w ogóle odbyć przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego jest lokalizacja, która gwarantuje "podniosły charakter miejsca".


Przyjrzyjmy się teraz "problemom". Głównym z nich może być... pogoda, która w naszym kraju jest dość nieprzewidywalna. Na pewno wielu z Was marzy o pięknym słońcu i bezchmurnym niebie. Ja także, ale pracowałem już chyba w każdych warunkach 


Jak zatem obejść w/w "problem"? Odpowiedź wydaje się prosta: najlepiej ceremonię zorganizować w przyhotelowym ogrodzie.


Co jeszcze należy wziąć pod uwagę? Należy pamiętać, iż "wynajęcie" urzędnika państwowego to obecnie koszt dokładnie 1 tys. zł. Wielu może polemizować, że "to i tak taniej niż w kościele". Nie wnikamy, nie zaglądamy komuś do portfela. Prawdziwi mężczyźni nie mówią o pieniądzach tylko je mają.😉


W przypadku zaślubin w plenerze, poza gośćmi, obsługą i profesjonalnym 

fotografem ślubnym będą także... nieproszeni goście. Mowa tutaj o owadach i insektach. Latem, głównie w godzinach wieczornych, mogą być one uciążliwe i skutecznie popsuć tą radosne chwilę. Organizując ślub czy wesele warto uprzedzić gości by zaopatrzyli się w odpowiednie preparaty odstraszające.


Ślub w plenerze oczywiście nie może odbyć się bez podstawowego przygotowania miejsca dla urzędnika, stolika do podpisania aktu, miejsca dla Pary Młodej, krzeseł dla gości, nagłośnienia, czy też dekoracji nawiązującej do motywu przewodniego ślubu.


Pamiętajcie! Dekoracje ślubne mają ogromne znaczenie dla oprawy całego wydarzenia. W tym momencie najważniejsza jest spójność i precyzja. Muszą one harmonizować z motywem przewodnim, czy też przyjętym stylem.


Tyle teoria. Zobaczcie w praktyce na mojej stronie jak piękne zdjęcia możecie otrzymać biorąc ślub w plenerze: Sesja ślubna Olsztyn.