Jeżeli czytasz te słowa to z całą pewnością jesteś tutaj dlatego, że chciałabyś/chciałbyś zainwestować w siebie i swój wizerunek. Znakomicie! W poniższym wpisie chciałbym przybliżyć dlaczego dobre zdjęcie biznesowe jest niezwykle ważnym elementem budowania swojej marki, a także jak się do takiej sesji zdjęciowej przygotować.

Z całą pewnością zgodzisz się z tym, iż Twój wizerunek w internecie oraz w kontaktach biznesowych ma duży wpływ na ocenę klientów i potencjalnych zleceniodawców. Kreatywna, dobrze wykonana sesja biznesowa Olsztyn z całą pewnością pokaże najlepszą wersję Ciebie i Twojego biznesu. Taka formalna sesja przyda się następnie do publikacji w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram) czy też na Twoim blogu oraz firmowej stronie internetowej.

Jak możecie przeczytać na mojej podstronie oferta sesja taka zajmuje około 60 minut i jest wykonana na wybranych tłach (głównie preferowane są białe i czarne). Po niej otrzymujesz minimum 10 obrobionych zdjęć wybranych z wielu wykonanych przeze mnie kadrów.


Być może zadajesz sobie pytanie, jak przygotować się do takiej sesji? Z Wojciech Grzegorczyk Fotografia będzie to sama przyjemność 


Głównym naszym "przeciwnikiem" z całą pewnością będzie stres, a także - jak się potem okaże - błędne nastawienie, że "nie umiem pozować; nie lubię robić sobie zdjęć". Dla wielu z Was pozowanie to dyskomfort. Jak się jednak okazuje, łatwo można pokonać "wroga" i choćby przez chwilę poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Wystarczy, że pozwolicie sobie pomóc...


"Make-up" - nie dotyczy to jedynie pań, choć to właśnie one najbardziej potrafią docenić efekt. Nie ukrywam, iż nie podejmujemy się robienia profesjonalnych zdjęć bez makijażu. Oczywiście wiele można "podrasować" w PhotoShopie lub Lightroomie, ale... no właśnie. 


Fryzjer - pójdź do swojego zaufanego fryzjera; z całą pewnością poczujesz się pewniej i komfortowo.


Wypoczynek - może Cię to zdziwi, ale na zdjęciach bardzo łatwo wykryć zmęczenie; przez sesją biznesową najlepiej być wypoczętym i zrelaksowanym. Nie umawiaj się na sesję kiedy masz zaplanowane po chwili kolejne spotkania firmowe. Czas nie będzie tutaj nam pomagać.


Znajdź swój pierwiastek odwagi - już sam fakt, że posiadasz firmę lub chcesz zainwestować w swój wizerunek świadczy o tym, iż masz sporo odwagi i taka sesja zdjęcia będzie dla Ciebie tylko formalnością. Pamiętaj jednak o szczegółach: bądź wyprostowana/y, nie garb się.


Bądź pogodna/y - fotografa może i oszukasz, ale jego aparatu już nie 

 Próbuj być naturalna/y, uśmiechnięta/y. Potraktuj sesję jak zabawę. Pamiętaj, by wraz z każdym opadnięciem migawki delikatnie zmieniać np. ułożenie rąk. Tym samym każde ujęcie będzie inne.


Photoshop - mówi się, że "Photoshop to najlepszy przyjaciel kobiety". Jak się okazuje, nie tylko kobiet, ale także i mężczyzn. Faktem jednak jest, że wiele można poprawić w programie graficznym, jednak lepiej zadbać o detale przed wykonaniem zdjęć niż zmagać się z nimi w tzw. postprodukcji.


Drogi Czytelniku, jeżeli weźmiesz do serca te kilka rad, o których napisałem powyżej to z całą pewnością sesja biznesowa będzie jedynie przyjemnością.