Wiele osób z pojęciem sesji narzeczeńskiej, nazywanej też zaręczynową, spotyka się po raz pierwszy dopiero podczas przygotowań do ślubu. Nie jest ona bowiem tak oczywistym elementem listy przedślubnej, jak zdjęcia z dnia ceremonii czy sesja plenerowa Nowożeńców. Okazuje się jednak, że uwiecznienie Waszej miłości jeszcze przed oficjalnym sformalizowaniem, to idealny sposób na oddanie magii oraz uczucia, które Was połączyło. Sesja narzeczeńska. Co to jest i dlaczego warto się na nią zdecydować?


Sesja narzeczeńska odbywa się zawsze przed ślubem. Może to być rok, kilka miesięcy, a nawet parę dni przed ceremonią.

Powstałe zdjęcia przedstawiają Was w nieco bardziej codziennym wydaniu. Dlaczego jest on wart uwiecznienia?


Narzeczeństwo to cudowny czas, w którym Wasze uczucie wzrasta i dojrzewa. Jacy jesteście sami dla siebie? Czym dla Was jest miłość? Wszystko to możecie pokazać właśnie na sesji narzeczeńskiej. Jej forma jest bowiem mniej formalna, niepozowana, a zatem prawdziwa. Brak specjalnych strojów, oprawy, dekoracji, tylko Wy i Wasza miłość. Dzięki sesji narzeczeńskiej jesteście w stanie pokazać uczucie, które Was łączy, w naturalny i prawdziwy sposób.


Zdjęcia do sesji zaręczynowej odbywają się zwykle w plenerze. Może być to miejsce, które Wy wybierzecie lub to, zaproponowane przez fotografa. Las? Natura? Miasto? A może miejsce, w którym się poznaliście? Tutaj panuje pełna dowolność. Wybierzecie otoczenie, które najbardziej będzie do Was pasować i które odda Wasz charakter.  Pomocne mogą okazać się także rekwizyty. Może istnieją przedmioty posiadające dla Was szczególną wartość? A może gracie na instrumentach? Zabierzecie je ze sobą na sesję. Na pewno dodadzą klimatu oraz indywidualnego charakteru Waszym zdjęciom.

Sesja narzeczeńska jest zwykle dla obojga partnerów pierwszym podobnym doświadczeniem. Zatem obawiacie się pewnie, że nie umiecie pozować lub uważacie się za nieśmiałych. Bez obaw! Taka sesja to zwykle forma spaceru, przy okazji którego powstają zdjęcia. Nie musicie krępować się fotografem. Stres z pewnością po paru chwilach minie, a Wy skupicie się na przyjemnym spędzaniu czasu we dwoje.


Dodatkowym argumentem „za” sesją narzeczeńską jest wcześniejsze obycie z aparatem, jeszcze przed planowanymi zdjęciami w dniu ślubu. Wówczas, gdy nastąpi moment ceremonii, nie będziecie się stresować obecnością fotografa lub tym, jak wyjdziecie na zdjęciach. Wszystko to bowiem już macie przećwiczone! Dodatkowo sesja narzeczeńska to także okazja do sprawdzenia oraz oceny umiejętności fotografa. Wówczas możecie omówić efekty jego pracy oraz dokonać ewentualnych poprawek.


Co jeszcze przemawia za wybraniem sesji narzeczeńskiej??

Dużym, a dla niektórych bardzo ważnym, plusem jest jej niewielka cena. Pośród weselnych wydatków, stanowi ich niewielką część. Natomiast wspomnienia oraz niezwykłe przeżycia – gwarantowane. Oprócz Waszej osobistej pamiątki czasów narzeczeńskich, wspomniane zdjęcia mogą stanowić wspaniały prezent dla Waszych rodziców. Kogo nie rozczuli widok zakochanych pociech? Możecie podarować je najbliższym, przyozdobić weselną salę, bądź umieścić jako motyw na zaproszeniach ślubnych.


Pośród wymienionych zalet sesji zaręczynowej, najważniejsze jest jednak to, jaką wartość zdjęcia te będą miały dla Was. Z pewnością chętnie powrócicie do nich po latach, wspominając czasy młodzieńczej miłości. Oprócz pięknie zorganizowanej, dopiętej na ostatni guzik imprezy ślubnej, dajcie się poznać także z nieco innej strony. Z tej bardziej prywatnej, lecz tak niezwykłej dla Was obojga.


Jeżeli artykuł “Sesja narzeczeńska. Co to jest i dlaczego warto” był dla Ciebie wartościowy, odpowiedział na nurtujące Cię pytania, w jakikolwiek sposób pomógł, daj znać w komentarzu co Ci się podobało a co powinienem zmienić, poprawić, ulepszyć. Twoja cenna opinia pomoże mi tworzyć coraz lepsze treści:) Z góry dziękuję:)