Po ostatnim roku zdominowanym przez pandemię koronawirusa z impetem ruszają wesela. I to nie tylko na świeżym powietrzu, ale również w pomieszczeniach zamkniętych. Z całą pewnością jest to znakomita informacja dla tysięcy Par Młodych, które przygotowywały się do tego momentu przez wiele miesięcy. Ja jednak nie zapominam również o osobach, które są na początku swojej wspólnej drogi, ale gdzieś w tunelu już widzą stację o nazwie "ślub". Dla takich osób wspaniałą sposobnością "treningu" przez zaślubinami może być sesja narzeczeńska w Olsztynie.

Para na sesji narzeczenskiej przy zachodzie slonca na pomoscie. Ona na nim na barana.Grzegorczyk fotografia Olsztyn

Dlaczego warto zdecydować się na sesję narzeczeńską?

Z całą pewnością wielu z Was przyzna, że sesje narzeczeńskie są obecnie na topie. Tak, to prawda! Jednakże wielu z Was zarazem... nie dopuszcza do siebie myśli o możliwości jej przeprowadzenia. Dziwne, prawda? Głównym przytaczanym w tym momencie argumentem jest pytanie "Po co nam sesja narzeczeńska"? Spieszę z wyjaśnieniami.


Zdjęcia z takiej sesji można świetnie wykorzystać w przyszłości do udekorowania sali weselnej, czy też przekazania kilku ciekawych kadrów w momencie podziękowań dla rodziców.


Główną jednak zaletą takiej sesji jest sam fakt wyjątkowej pamiątki, która przez wiele kolejnych lat z całą pewnością będzie wywoływać u Was radość, a może niekiedy nawet łezkę wzruszenia. Wielu fotografów ślubnych w tym momencie zaznaczyłoby również, iż zdjęcia z sesji narzeczeńskiej są pięknym uzupełnieniem reportażu ślubnego.

Para sie całuje na sesji narzeczenskiej. Grzegorczyk fotografia Olsztyn

Warto również zwrócić uwagę na pewien czynnik, który z całą pewnością wielu z Was może paraliżować: chodzi o stres. Sesja narzeczeńska z całą pewnością jest znakomitym "treningiem" przez sesją ślubną. Wielu moich kolegów z branży przyznało, że pary, które najpierw brały udział w sesji narzeczeńskiej zupełnie inaczej zachowują się przed obiektywem w trakcie sesji ślubnej. Są wyluzowani, wiedzą jak mają wejść ze sobą w pewną interakcję - widać w nich naturalność, natomiast praktycznie żadnego spięcia.

sesja narzeczenska przy zachodzie slonca w porcie w Ilawie. Para siedzi do siebie plecami.

Jaka jest najlepsza pora na sesję narzeczeńską?

Nie ukrywam, iż trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na wyżej postawione pytanie. Gdybym jednak musiał konkretnie coś wybrać to sugerował bym ciepły, letni poranek lub też zachód słońca. Promienie słońca czy też piękne, kolorystyczne niebo dają nam prawdziwy spektakl, którego ukoronowaniem są jedyne w swoim rodzaju kadry.

para stoi w milosnym objeciu przy zachodzie slonca
Pata na sesji narzeczenskiej na srodku drogi przy zachodzie slonca

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

To ważny punkt, szczególnie dla płci pięknej. Oczywiście odpowiedni makijaż czy fryzura jest ważna, ale... nie najważniejsza! Pamiętaj o dobrym humorze i pozytywnym nastawieniu do fotografa! Jeżeli chodzi o strój to... postawcie na sprawdzone rozwiązania: ubierzcie się tak, jak lubicie, czyli luźno i komfortowo a jednocześnie spójnie. Oczywiście każda niewiasta pięknie wygląda na sukience i szpilkach, ale nie jest to koniecznością. Z całą pewnością warto na sesję wziąć coś na przebranie. Drugi komplet ubrań przyda się w szczególności, gdy zmienimy lokalizację zdjęć.


Nie zapomnijcie o jeszcze ważnej sprawie: przed sesją bądźcie wypoczęci. Pamiętajcie, że Wasz stan emocjonalny i fizyczny będzie widać na zdjęciach!


Po przeczytaniu tej krótkiej notki chyba wielu z Was przyzna, że sesja narzeczeńska nie jest wcale straszna i nie trzeba się do niej nie wiadomo jak przygotowywać. Nie jest to także duży wydatek, gdzie w zamian możecie otrzymać naprawdę sporo korzyści.


Zobacz przykładowe zdjęcia z sesji narzeczeńskich: sesja narzeczeńska Warmia i Mazury.