Po wybraniu fotografa, którego zdjęcia przypadły Wam do gustu, przychodzi czas, aby zastanowić się nad terminem sesji ślubnej. Ta decyzja to kolejny, ciężki orzech do zgryzienia dla Narzeczonych. Macie do wyboru głównie dwie możliwości: sesja w dniu ślubu lub po ceremonii. Niewielki wybór nie ułatwia jednak podjęcia decyzji. Pojawia się bowiem niezliczona ilość pytań, które przy wyborze są kluczowe. Zapewne zastanawiacie się, jak znaleźć czas na zdjęcia, podczas zabawy weselnej lub czy sesja zorganizowana w inny dzień nie będzie wiązała się z większymi kosztami? Bez obaw. Te i inne wątpliwości postaram się rozwiać w poniższym tekście.

 

Obydwie możliwości niewątpliwie posiadają swoje zalety. Wybór, w którym dniu zorganizować sesję ślubną, należy jedynie do Was:)


Zalety sesji w dniu ślubu.


Największym problemem, który najczęściej zaprząta głowy Nowożeńców, jest to w którym momencie przyjęcia zorganizować taką sesję. Być może obawiacie się, że goście będą na Was czekać, przez co zdjęcia staną się dla Was walką z czasem. Niepotrzebnie! Dla chcącego nic trudnego. Sesje w dniu ślubu od zawsze były tradycją. Młoda Para, tuż po ceremonii ślubnej, “znikała” na jakiś czas, aby zrobić zdjęcia u fotografa. Goście są zatem przyzwyczajeni do tego typu sytuacji.


Ponadto istnieje możliwość, że nie będziecie musieli kazać zaproszonym na siebie czekać. Sesja ślubna może się bowiem odbyć podczas zabawy weselnej (np. O tzw. “złotej godzinie”, czyli tuż przed zachodem słońca) lub w nocy (plenery nocne są świetną okazją do zrobienia ciekawych i nietuzinkowych zdjęć). Wówczas goście nawet nie zauważą Waszego zniknięcia, gdyż będą pochłonięci zabawą.

Wykonując sesję w dniu wesela zyskujecie niepowtarzalną okazję, aby na Waszych zdjęciach znaleźli się również bliscy. Jeżeli okolica domu weselnego, w którym odbywa się przyjęcie, sprzyja estetyką oraz klimatem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką “mini sesję” zorganizować. Dlaczego “mini”? Trwa ona zwykle do godziny, dzięki czemu nie będzie dużym obciążeniem Waszego napiętego harmonogramu ślubnego.


Co jeszcze przemawia za wybraniem sesji w dniu ślubu? Dzięki temu, że zdjęcia zostaną zrobione bezpośrednio w momencie, gdy oficjalnie zostaliście mężem i żoną, Wasze emocje będą autentyczne, a fotografie przedstawią Was dokładnie takimi, jakimi byliście w dniu zaślubin.


Większość Narzeczonych w dużej mierze kieruje się także aspektami finansowymi. Jeżeli Wy również należycie do tego grona, mam dla Was dobrą wiadomość. Za sesję w dniu ślubu zapłacicie zwykle dużo mniej, niż za zdjęcia po weselu. Ponadto Panna Młoda nie będzie musiała ponownie przygotowywać się do sesji, robiąc makijaż, fryzurę oraz wypożyczając sukienkę. Biorąc pod uwagę finanse, sesja w dniu ślubu to zdecydowanie lepsza opcja.


Zalety sesji po ślubie...


Sesja, wykonywana w innym dniu niż ślub, zwykle wymaga większej ilości przygotowań. Możliwe jest wówczas wybranie dowolnej lokalizacji, w której chcemy, aby zdjęcia ślubne były zrobione. Pary decydujące się na ten typ sesji, zwykle kierują się obawami, związanymi z presją czasu, która towarzyszyłaby im podczas zdjęć w dniu ślubu. Liczą, że będą mnie zdenerwowani, jednak “bardziej profesjonalna, rozbudowana sesja” z reguły i tak wzbudza w Młodej Parze większy bądź mniejszy stres. Ponadto sesja, która odbywa się po ślubie, to opcja dla tych, którzy gotowi są nieco mocniej nadszarpnąć ślubny budżet.


Zdjęcia, które powstają podczas bardziej rozbudowanych sesji, są nieraz prawdziwymi dziełami sztuki. Jednocześnie jednak nasuwa się pytanie: czy zależy Wam na oddaniu autentycznych emocji i uczuć do drugiej połówki, czy na zdjęciu pary Małżonków na ładnym tle?


Jeżeli ten tekst Ci się spodobał , pomógł i wiesz już czy interesuje Cię sesja w dniu ślubu czy po ślubie daj znać w komentarzu co Ci się podobało a co powinienem zmienić, poprawić, ulepszyć, bo to pomoże mi tworzyć coraz lepsze treści:)