Sesje sensualne, akty

Dziś chciałbym poruszyć temat być może dla wielu z Was dość kontrowersyjny, a dotyczący sensualnych sesji zdjęciowych, popularnie nazywanych "aktami". Czy są one dla każdego lub czy niosą one jakieś niebezpieczeństwa? O tym wszystkim w poniższej notce.

Na wstępie należałoby wyjaśnić czym tak naprawdę jest fotografia aktu? Trudno jednoznacznie na to odpowiedzieć, bowiem każdy może ją odbierać inaczej. Ze swojej strony otwarcie jednak mogę przyznać, że jest to sposób na wyrażenie siebie. Istnieją różne formy tego typu sesji. Może być to "nagość zakryta", gdzie dana osoba pokazuje tylko niektóre części ciała, czy też nie jest w pełni ubrana. Z kolei "nagość niezakryta", bardziej znana jako "akt" to pozowanie całkowicie lub częściowo nago. Można tutaj wyróżnić akt artystyczny, który może być mocno wystylizowany, subtelny, który z pewnym przekazem pokazuje ciało fotografowanej osoby. Istnieje także "bodyspace", którego głównym tematem są wybrane części ciała modelki bądź modela. Najczęściej są to piersi bądź pupa, ale oczywiście mogą to być również inne części ciała.

Czy akty są dla każdego?

Z całą pewnością tak! Wiem jednak, że każdy z nas jest inny: ma swoje ograniczenia zarówno psychologiczne, jak i fizyczne. Niejeden raz usłyszałem jak wiele kobiet boi się rozebrać choćby... przed własnym partnerem. Dlaczego? Nie chcą bowiem źle wypaść w jego oczach, bowiem tu pojawiło się kilka zmarszczek, tutaj przybyła fałdka tłuszczu, a tam doszło jakieś zmianę... Czy warto się tym przejmować? Owszem, łatwo jest napisać, że "nie", jednak celem fotografa nie jest ukazywanie mankamentów, a pokazanie piękna zarówno kobiecego, jak i męskiego ciała! Sesja sensualna Olsztyn ma być sensualna i klimatyczna.


Pamiętajcie proszę, że taka sesja to nie jest porno! Akt to wyrafinowana, gustowna, cielesna fotografia. Coraz częściej na tego typu sesje zgłaszają się pary, które chcą stworzyć pamiątkę swojej miłości na długie lata. Są to wyjątkowe przeżycia, bowiem podczas sesji możecie "poznawać się na nowo". Każda sesja, nie tylko sensualna, stawia na emocje. Rozchylone usta, dotyk, spojrzenie - to wszystko ma swój niepowtarzalny smak, swój niepowtarzalny klimat.


Pamiętajcie, że nie ma "lepszych i gorszych" par. Z miłą chęcią wykonuje zdjęcia zarówno klasycznym związkom, jak również osobom tej samej płci.

Czy taka sesja niesie za sobą jakieś niebezpieczeństwa?

Nagość dla wielu osób jest trudnym tematem, bowiem boją się rozebrać, choćby w połowie, przy obcej osobie. Tutaj wkracza temat zaufania do fotografa. Pamiętajcie proszę, że w żadnym przypadku nie chcę Wam zrobić żadnej krzywdy. Spróbujcie zanurzyć się w intymnych chwilach, które ja przełożę na piękne kadry. W żadnym przypadku nie będę niczego narzucał. Czasem mogę zasugerować inne ułożenie ciała, czy konkretną pozę, jednak w dalszym ciągu to Wy tutaj "rządzicie".


Wykonałem już dziesiątki przeróżnych sesji fotograficznych, które możecie zobaczyć na mojej stronie. Współpracowałem z wieloma osobami: i młodymi, i starszymi wiekiem. Swoją otwartość, kreatywność i doświadczenie przekładam następnie do efekt w postaci znakomitych zdjęć, które będą wspomnieniem dla Was na wiele, wiele kolejnych lat. Co ważne, tylko Wam przekazuje intymne zdjęcia.


Jeżeli wyrazicie taką chęć i wskażecie konkretnie, z miłą chęcią umieszczę je również na mojej stronie, czy też na moim profilu na Instagramie. W powyższym materiale przedstawiłem tylko kilka kwestii związanych z sesjami sensualnymi. Oczywiście zachęcam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego, aby dokładnie umówić specyfikę tego typu zdjęć, miejsce ich wykonywania oraz inne szczegóły, który mogą mieć wpływ na naszą piękną i długofalową współpracę.