Wprawdzie kobiece sesje zdjęciowe są coraz bardziej popularne, obrosły one w szereg faktów i mitów. W niniejszym materiale chciałbym przyjrzeć się i omówić niektóre z nich.

Z każdym kolejnym rokiem kobiece sesje zdjęciowe są coraz bardziej popularne nie tylko wśród modelek, czy fotografów, ale również pośród "zwykłych kobiet". Płeć piękna o nich marzy, jednak nieliczne się na nią decydują. To, czy taka sesja zdjęciowa wykonana przez fotograf Olsztyn dojdzie do skutku, determinowane jest wieloma czynnikami. Z całą pewnością jednym z głównych jest środowisko, w którym obraca się kobieta, a zarazem jej charakter i pewność siebie. Do tej pory w wielu obszarach życia kobiety dość często najpierw mają na uwadze opinie innych (np. "co inni powiedzą na takie zdjęcia?"), a dopiero później mają na uwadze spełnianie swoich marzeń. Oczywiście, każda decyzja - powiedzmy to - "życiowa" niesie za sobą plusy i minusy, jednak czy w tym przypadku jest o co się martwić?

Wiele osób powiedziałoby, że jedną z największych negatywnych cech kobiecych sesji zdjęciowych jest ich... próżność. Tak, dobrze widzicie: próżność! Kiedy redagujemy ten materiał głęboko w myślach szukamy argumentów, które mogłyby jednoznacznie przekonać o niesłuszności tego poglądu. I... mamy! Drogie panie, zastanówcie się, ile razy w roku chodzicie do kosmetyczki czy fryzjera? Nie oszukujmy się, paznokcie również można zrobić sobie samej w domu. Jeżeli chodzi o fryzjera, oczywiście, nie każdy ma odpowiednie zdolności, ale i ten "problem" dałoby się rozwiązać w domowym zaciszu. Nie wspominam już o innych zabiegach upiększających. Dlaczego zatem kwestie dotyczące Twojej urody powierzasz profesjonaliście? Podobnie rzecz ma się z profesjonalną sesją kobiecą, bowiem chcesz coś zrobić tylko i wyłącznie dla siebie!


Ktoś mógłby jednak zapytać "po co Tobie w ogóle taka sesja" u Wojciech Grzegorczyk Fotografia Olsztyn? Odpowiedź jest banalna: to idealny moment aby poczuć się kobietą, spędzić czas sama ze sobą, zapomnieć o troskach i problemach dnia codziennego. Z całą pewnością profesjonalna sesja kobieca będzie wymagać od Ciebie przygotowania odpowiedniej fryzury, makijażu czy outfitu. Tak, to są koszty, ale z całą pewnością spełnianie własnych marzeń nie ma ceny. Pamiętaj, że zdjęcia z sesji zostaną z Tobą praktycznie na zawsze. Czy nie jest to dobra inwestycja?

Czy sesje kobiece są przeznaczone tylko dla modelek lub kobiet, które nie przekroczyły pewnego wieku? Nic bardziej mylnego! Każda z Was, bez względu na wiek, czy fizykę ciała, może celebrować swoją kobiecość! Profesjonalny fotograf Warmia i Mazury w każdej z pań ujrzy i ukaże jej piękno, niezależnie od wieku!

A może powiesz, że "jestem niefotogeniczna"? Taka opinia bierze się z dwóch aspektów: przede wszystkim ze źle wykonanych do tej pory zdjęć. Dobre zdjęcie to praca dwóch osób: modelki i fotografa. Nie musisz mieć przecież żadnej wiedzy na temat pozowania. To zadaniem fotografa jest uchwycenie i przedstawienie tego, co w Tobie najlepsze. To czasem również rozmowa, pozbycie się stresu. Jeżeli idziesz do dentysty, w pełni mu ufasz. Podobne jest z profesjonalnym fotografem.


Co w takiej sesji jest najważniejsze?


Naturalność i uśmiech! Idealnie to pozują tylko zawodowe modelki za którymi stoją wielkie koncerny. Tutaj, jesteśmy tylko my: Ty i fotograf. Bądź spokojna. Podczas pracy ze mną poznasz pewne niuanse, których się nie spodziewasz, a które pokażą Ciebie od zupełnie innej strony.​


Na koniec kwestia, która chyba wiele osób najbardziej ciekawi. Czy profesjonalna sesja kobieca to również zdjęcia erotyczne? To jeden z najbardziej krzywdzących mitów! Taka sesja nie musi mieć nic wspólnego z erotyką. Owszem, jeżeli jesteś na tyle odważna, by pokazać trochę ciała, zapozować w bikini czy bieliźnie to świetnie! Dobierając do tego odpowiednią fryzurę, czy makijaż można zdobywać szczyty, ale przecież wszystkim chodzi o jedno: abyś czuła się swobodnie!


Pamiętaj, wszystko zależy od Ciebie!


Chętnie Cię wysłucham, zadzwoń (+48 606 928 927) lub

napisz do mnie (fotografia@wojciechgrzegorczyk.pl), a wspólnie znajdziemy pomysł na piękną i profesjonalną sesję kobiecą.