Sesja narzeczeńska jest mniej formalna, niepozowana, a zatem prawdziwa. Brak specjalnych strojów, oprawy, dekoracji, tylko Wy i Wasza miłość. Dzięki sesji narzeczeńskiej jesteście w stanie pokazać uczucie, które Was łączy, w naturalny i prawdziwy sposób.

Zdjęcia do sesji narzeczeńskiej odbywają się zwykle w plenerze. Może być to miejsce, które sami wybierzecie lub to, zaproponowane przez fotografa. Las? Natura? Miasto? A może miejsce, w którym się poznaliście? Tutaj panuje pełna dowolność.

Wybierzcie otoczenie, które najbardziej będzie do Was pasowało i które odda Wasz charakter.  Pomocne mogą okazać się także rekwizyty. Może istnieją przedmioty posiadające dla Was szczególną wartość? A może gracie na instrumentach? Zabierzecie je ze sobą na sesję. Na pewno dodadzą klimatu oraz indywidualnego charakteru Waszym zdjęciom.🎸 Więcej o sesji narzeczeńskiej przeczytasz w moim "PORADNIKU ŚLUBNYM" tutaj >"Sesja narzeczeńska - Co to jest i dlaczego warto?"

Dlaczego warto zdecydować się na sesję narzeczeńską?

Sesja narzeczeńska jest zwykle dla obojga partnerów pierwszym podobnym doświadczeniem. Zatem obawiacie się pewnie, że nie umiecie pozować lub uważacie się za nieśmiałych. Bez obaw! Taka sesja to zwykle forma spaceru, przy okazji którego powstają zdjęcia. Nie musicie krępować się fotografem. Stres z pewnością po paru chwilach minie, a Wy skupicie się na przyjemnym spędzaniu czasu we dwoje.💑

Sesja narzeczeńska to niezapomniana przygoda dla narzeczonych, która pozwala na uwiecznienie miłosnego nastroju przed weselem. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej staną się pamiątką na całe życie, przypominać będą chwile wzruszenia, szczęścia i miłości.🥰

Sesja narzeczeńska to okazja do lepszego poznania swojego fotografa😉

To idealna okazja, aby poznać swojego fotografa ślubnego przed weselem, a także nauczyć się, jak się z nim współpracować i czuć się swobodnie przed obiektywem. Sesja narzeczeńska to świetny trening przed Waszym wielkim dniem. W ten sposób, możecie zaznajomić się z różnymi stylami fotografii, poznać swoje preferencje i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązania.😙

Wspólne spędzanie czasu razem...

Sesja narzeczeńska to ciekawe doświadczenie, spędzenie czasu razem i uwiecznienie miłosnych chwil przed weselem. To wyjątkowy moment, aby zrobić sobie zdjęcia w pięknych sceneriach, w których się poznaliście, lub w miejscach, które mają szczególne dla Was znaczenie . Sesja narzeczeńska może być także idealnym pretekstem do wypadu w plener, romantycznej kolacji, czy wyjścia do kina. To doskonała okazja, aby poświęcić sobie czas, zrelaksować się i cieszyć się sobą nawzajem.🥰

Świetna okazja do testowania fryzur i makijażu😁

Dzięki sesji narzeczeńskiej, możesz zobaczyć, jak prezentujesz się na zdjęciach, i dokładnie określić, jakie zmiany są potrzebne. Dzięki temu, będziesz czuć się pewniej przed obiektywem w dniu swojego ślubu.

Dekoracja sali weselnej??

Dekoracja sali weselnej jest zazwyczaj bardzo istotna dla Pary Młodej . Jednym z ciekawych pomysłów na dekorację sali jest wykorzystanie fotografii z dzieciństwa i właśnie z sesji narzeczeńskiej!. Taki dodatek z pewnością zainteresuje gości weselnych, którzy z zaciekawieniem będą przyglądać się tym zdjęciom i wracać pamięcią do przeszłości. Pomysł ten można zrealizować w różny sposób, np. poprzez przypięcie małych zdjęć klamerkami do rozciągniętego na ścianach sznurka, a także przez umieszczenie dużych wydruków zdjęć na sztalugach. Możliwości są tutaj bardzo szerokie, więc para młoda może wybrać sposób dekoracji, który najlepiej pasuje do ich stylu i preferencji..

Dekoracja sali weselnej zdjęciami z sesji narzeczeńskiej. Grzegorczyk fotograf ślubny
zdjecia z dziecinstwa i sesji narzeczenskiej przyczepione klamerkami do lampek na lancuchu

Sesja narzeczeńska może pomóc w stworzeniu zaproszeń ślubnych

Używając zdjęć z sesji narzeczeńskiej, możecie stworzyć spersonalizowane zaproszenia, karty menu, dekoracje stołów lub nawet album ze zdjęciami-jeśli będziecie chcieli zamówić fotoalbum u mnie dajcie znać przynajmniej miesiąc przez weselem abym miał czas go przygotować.

Prezentacja zdjęć w trakcie wesela

Jeśli pragniesz zaoferować dodatkowe atrakcje dla swoich gości na weselu, warto rozważyć pomysł prezentacji zdjęć. Taki pokaz jest doskonałą okazją dla gości do odpoczynku, nie pozostawiając przy tym uczucia znudzenia. Prezentacja zdjęć to popularna forma, która cieszy się uznaniem zarówno u rodziny, jak i przyjaciół Pary Młodej, którzy mogą zobaczyć różnorodne fotografie z życia nowożeńców. Pokaz zdjęć może mieć charakter humorystyczny lub wzruszający, w zależności od preferencji Pary Młodej. Dodatkowo, zdjęcia z sesji narzeczeńskiej również mogą zostać wplecione w taką prezentację, co dodatkowo wzbogaci całość.

para mloda puszcza na rzutniku zdjecia z dziecinstwa i sesji narzeczenskiej
Para młoda oglada razem z goścmi na weselu zdjecia z dziecinstwa i sesji narzeczenskiej

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej idealnie nadają się na prezent dla rodziców

W trakcie fotografowania ślubów, miałem okazję zaobserwować wiele form podziękowań składanych przez Pary Młode dla swoich rodziców. Były wielki bukiety kwiatów, piękne kosze ze słodyczami i alkoholem, oraz różnorodne upominki, które stanowią bardzo miły gest dla rodziców. Gdy dodatkowo upominek jest bardziej osobisty, nabiera jeszcze większego znaczenia. Tutaj z pomocą przychodzą zdjęcia z sesji narzeczeńskiej. Takie zdjęcia mogą zostać umieszczone w albumie lub w postaci dużego wydruku w oprawie, co czyni je doskonałym prezentem dla rodziców (więcej na ten temat w moim "PORADNIKU ŚLUBNYM" w artykule "Podziękowania dla rodziców na wesele"). Koszty takiego podarunku nie są duże, a radość, jaką sprawiają rodzicom, jest nieoceniona.

Pomysły na sesje narzeczeńską

Jeżeli już masz konkretny pomysł na sesję narzeczeńską, to fantastycznie! Z przyjemnością podejmę się jego realizacji. Jednak, jeśli masz wątpliwości co do tego, czy Wasz pomysł dobrze wypadnie na zdjęciach, to nie wahaj się napisać do mnie. Z chęcią doradzę Wam, jak najlepiej zrealizować Wasze marzenia.🤩

W przypadku, gdy nie masz jeszcze konkretnego pomysłu na sesję narzeczeńską, to nie ma problemu. Z przyjemnością zaproponuję Wam kilka ciekawych miejsc, dopasowanych do Waszych preferencji. Wystarczy, że powiecie mi, w jakim stylu chcielibyście, aby sesja się odbyła - nad jeziorem, nad morzem, w lesie, w górach, a może w centrum miasta?

Sesja narzeczeńska w lesie i nad jeziorem

Sesja narzeczeńska w lesie lub nad jeziorem to świetny pomysł, który zyskuje coraz większą popularność wśród przyszłych małżonków. Jest to doskonała okazja, aby spędzić czas w pięknym, naturalnym otoczeniu, stworzyć romantyczne i niepowtarzalne zdjęcia oraz zacieśnić więź między sobą.


Sesja narzeczeńska w lesie może być urządzona na wiele sposobów. W zależności od preferencji pary młodej, można zdecydować się na romantyczny piknik, spacer po ścieżkach leśnych, zabawę z dmuchawcami lub stworzenie nastrojowej atmosfery przy pomocy świec i lampek. Las daje wiele możliwości i pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu, który pojawia się na zdjęciach.


Jeśli natomiast wolicie wodne krajobrazy, to sesja narzeczeńska nad jeziorem również będzie dobrym wyborem. Tło jeziora, piękne krajobrazy, a także romantyczny rejs łódką to tylko kilka propozycji, które można wykorzystać w sesji narzeczeńskiej. Na brzegu jeziora można zorganizować piknik lub ognisko, które wprowadzą romantyczną atmosferę i pozwolą na stworzenie pięknych zdjęć.

sesja narzeczeńska w lesie i nad jeziorem. Wojciech Grzegorczyk fotograf ślubny
sesja narzeczeńska w lesie i nad jeziorem. Wojciech Grzegorczyk fotograf ślubny Olsztyn Warmia Mazury

Sesja narzeczeńska w porcie to jedna z wielu możliwości na zrobienie pięknych zdjęć. Taki pomysł jest dobry, ponieważ porty to miejsca, które często kojarzą z romantycznymi przygodami. Można tam znaleźć piękne, rustykalne przestrzenie, drewniane molo, kolorowe łodzie i zatłoczone nabrzeża. Wszystkie te elementy mogą być wykorzystane jako tło dla Waszych zdjęć, które będą przypominać Wam o Waszej miłości i przygodach, jakie razem przeżywacie.🥰

para na sesji narzeczenskiej w porcie na łodzi
para zakochanych na sesji narzeczeńskiej na drewnianym molo całują się. Wojciech Grzegorczyk fotograf ślubny

Plaża to miejsce, które kojarzy się z beztroską i wakacyjnym wypoczynkiem, 🏖a jednocześnie daje wiele możliwości na kreatywne i romantyczne zdjęcia. Na plaży można wykorzystać piasek, fale i słońce do stworzenia niezwykłej atmosfery. Podczas sesji narzeczeńskiej na plaży, Para narzeczonych może spacerować po brzegu, biegać po plaży, tańczyć na piasku czy po prostu odpocząć na kocu. W tle będą malownicze krajobrazy, a słoneczne promienie dodadzą uroku zdjęciom.🌞

Sesja narzeczenska . Para lezy na piasku na plazy glowami do siebie i calują się. Wojciech Grzegorczyk fotograf ślubny
sesja narezcenska i reka na piastu z pierscionkiem zaręczynowym. Wojciech Grzegorczyk fotograf ślubny

Warto pamiętać, że sesja narzeczeńska to nie jest obowiązek, ale dobrowolna decyzja pary. Nie ma sztywnych reguł, jak powinna wyglądać taka sesja. Lista z biegiem czasu będzie się powiększać i będzie tu coraz więcej Waszych sesji narzeczeńskich.🥰