Z całą pewnością większą wagę do tego artykułu w moim "poradniku ślubnym" przyłoży płeć piękna, ale mam nadzieję, że również mężczyźni znajdą tutaj coś dla siebie.😉

Prosta sylwetka w dniu ślubu będziecie najważniejszymi postaciami. Rodzina, znajomi... będą Wam robić zdjęcia nawet wtedy, gdy nie będziecie tego świadomi. Przez całe wydarzenie warto gdzieś z tyłu głowy o tym pamiętać. Sporą rolę odgrywa tutaj szyja, na którą u płci pięknej mogą spadać kosmyki włosów, czy też może być ona przyodziana piękną biżuterią - warto się nią chwalić! Starajcie się być wyprostowani, dostojni, ale zarazem pogodni. Nie nadymajcie się, bądźcie naturalni.😉


Uśmiechajcie się: wiem, że uśmiechać się nie jest łatwo. Jedni mają taki dar wrodzony, inni muszą nad tym sporo pracować. Pamiętajcie jednak, że tego dnia to Wy jesteście gwiazdami, które mają świecić najjaśniej! Zdjęcia z uśmiechem na ustach z całą pewnością będą bić radością i chętniej będzie się do nich wracać. I jeszcze jedna kwestia: patrzcie w obiektyw, nie uciekajcie od niego! Pamiętajcie, że każde zdjęcie wykonane przez fotografa ślubnego przechodzi następnie postprodukcję.


Bukiet ślubny: mała rzecz, ale jakże istotna. Nie zasłaniaj nim twarzy, czy też dekoltu - zwłaszcza w drodze do ołtarza. Trzymaj bukiet na wysokości bioder obiema rękami.


Dłonie: mężczyźni z całą pewnością mogą nie dowierzać, że o tym piszę, ale... tak! Zadbane dłonie to podstawa zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Płeć piękna z całą pewnością na wiele tygodni przed ślubem umawia się na manicure. Może warto, aby i Pan Młody o tym pomyślał? 

Para mloda w kosciele z dzieckiem
pnna mloda i pan mlody przywitanie chlebem i sola
para młoda ze swoja corką na weselu

Talia: największego "bzika" na tym punkcie mają oczywiście kobiety, ale z biegiem lat panowie również coraz bardziej o siebie dbają. Oczywiście w ciągu kilku tygodni przed ślubem nagle wiele nie schudniemy to kobiety mają na to "swoje patenty" w postaci bielizny wyszczuplającej, czy nawet... gorsetu. Wszystkie chwyty dozwolone byle tylko czuć się w danym stroju komfortowo.


Radość: nie wstydźcie się pozytywnych emocji! Okazujcie ją sobie, dla rodziny, dla znajomych. Pamiętajcie, że osoby, które zaprosiliście na wesele dla Was najbliżsi. Jeżeli przed moment jest cicho w waszym gronie, brakuje jakby tematów: powiedzcie jakąś anegdotę lub żart.


Pocałunki: nie raz i nie dwa będziecie słyszeć "gorzko, gorzko...". To jest właśnie ten element, który a-b-s-o-l-u-t-n-i-e nie może ani być, ani wyglądać na sztuczny. Przecież pocałunek to oznaka miłości, którą chwilę temu przyrzekaliście przed Bogiem lub urzędnikiem państwowym! Całujcie się szczerze, z miłością, bądźcie sobie, bowiem tylko naturalność się sama obroni!

Chwilo trwaj

"Chwilo, trwaj!": pamiętaj, że taka chwila się już nigdy nie powtórzy! Jeżeli ktoś będzie chciał z Wami zrobić zdjęcie, czy porozmawiać - nie odmawiajcie. Jeżeli fotograf będzie chciał Was zabrać na kilkudziesięciu minutową sesję: nie myślcie wtedy o schabowym czy torcie! Myślcie o Waszej miłości i wspólnej drodze przez którą będziecie szli do końca waszych dni.


Słuchajcie fotografa: zaufajcie mi! Wiem, jak robić piękne zdjęcia ślubne. Słuchajcie moich podpowiedzi. Pamiętajcie, że jestem tutaj dla Was i wspólnie stworzymy pamiątkę, którą z całą pewnością już w niedługim czasie zobaczą Wasi najbliżsi, a także Wasze dzieci.:)


Czekam na Was: https://www.wojciechgrzegorczyk.pl/kontakt