We środę (28 kwietnia) minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił program odmrażania gospodarki. Nas oczywiście najbardziej interesują śluby oraz przyjęcia weselne. Czy już wkrótce fotografowie ślubni będą mieć ręce pełne roboty?


Od ponad roku wszyscy żyjemy w cieniu mikroskopijnego wirusa, który pokonał praktycznie wszystkie państwa. Na całym świecie jest zaledwie kilkanaście miejsc, gdzie żyją i mieszkają ludzie, w których nie wprowadzono dobrze znanego nam lockdownu. Na całe szczęście rozwój technologii sprawił, że niezwykle szybko ludzkość wynalazła szczepionkę, która daje nadzieję na powrót do normalności.


Kilka dni temu Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, w którego skład wchodzi premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski, omawiali z resztą przedstawicieli rządu plany luzowania obostrzeń. W środę (28 kwietnia) poznaliśmy szczegóły.


Nas oczywiście najbardziej interesują imprezy okolicznościowe, głównie śluby i wesela. Wprawdzie będzie je można organizować już od 15 maja, ale tylko na świeżym powietrzu i z limitem 25 osób.


Choć wielu z Was z całą pewnością woli przyjęcia weselne na których jest przynajmniej setka osób to chyba każdy powie, że równie fajnie można się bawić w mniejszym, rodzinnym gronie. Oczywiście nie można zapomnieć o fotografie ślubnym, który uwieczni ten najważniejszy dzień w życiu!


Jest jednak realna nadzieja, że wraz z kolejnymi tygodniami "rygor" będzie coraz mniejszy, bowiem od 29 maja (sobota) rząd zezwolił na organizację imprez, w tym wesel, już do 50 osób. Daje to już dla większości Par Młodych spore pole manewru.


zakochani na sesji slubnej w ostrodzie stoja razem
para mloda na sesji slubnej siedzi na trawie
siwdkowa na przygotowaniach pomaga sie ubierac pannie młodej

Jak jednak zorganizować wesele w czasie pandemii?

O liczbie gości już powiedziałem - jest ona odgórnie ustalona. Ale o czym jeszcze będzie trzeba pamiętać?


"Zdrowie przede wszystkim" - sala weselna to nie jest miejsce dla osób chorych. Ta zasada jest szczególnie ważna w obecnych czasach. Jeżeli ktoś z Waszych gości nie jest pewny co do stanu zdrowia, lepiej aby pozostał w domu, bowiem może się pogorszyć jego stan zdrowia, a także narazić innych na kontakt z patogenami.


Maseczki i dezynfekcja - podobnie jak to było rok temu, goście weselni nie będą zobowiązani do noszenia maseczek pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego. Te powinni jednak nosić pracownicy obsługujący salę weselną (m.in. obsługa serwisowa, czy też... fotograf ślubny). Dostępne powinny być również punkty z preparatami dezynfekcyjnymi.


Dystans społeczny - nie ukrywajmy, trudno będzie zachować na przyjęciu weselnym w każdej chwili dystans społeczny. Wprawdzie obsługa z całą pewnością dopilnuje, aby stoliki były oddalone od siebie o przynajmniej dwa metry to już po "kilku głębszych" z zachowaniem odstępu wśród weselników może być problem...


Pamiętajcie drodzy, Wasze i Waszych gości zdrowie jest dla nas najważniejsze! Także nie bądźcie źli, jeżeli w pierwszych tygodniach wesel będziemy z maseczką na ustach i nosie z lekkiej odległości uwieczniać Wasze niezapomniane chwile