Jak wybrać fotografa na wesele??

Na rynku jest wielu fotografów, którzy oferują sesje narzeczeńskie czy ślubne. Jak jednak wybrać tego odpowiedniego fotografa na swoje wesele? Z całą pewnością na wybór fotografa na wesele wpływa wiele czynników. W moim artykule przyjrzymy się tym najbardziej istotnym.

Fotograf ślubny z polecenia Olsztyn

Podobnie jak w wielu innych dziedzinach życia, chętnie korzystamy z usług lokalnych firm. No dobrze, ale w obecnych czasach w praktycznie każdej branży jest ogromna konkurencja. Jak wybrać zatem odpowiedniego wykonawcę? Na pewno ogromna część z nas korzysta z firm, które poleci nam bliższa bądź dalsza rodzina, znajomi czy też koleżanki bądź koledzy z pracy. W takim przypadku bardziej przyjaznym okiem patrzymy na poleconą firmę, czy też osobę prywatną, bowiem dlaczego ktoś z naszego otoczenia miałby nas “kierować na minę”? Z całą pewnością fotograf ślubny z polecania jest jednym z głównych czynników, którym się kierujemy poszukując takiej usługi.

Portfolio fotografa ślubnego Warmia i Mazury

No dobrze, kiedy mamy już na oku fotografa ślubnego w tym szczególnymi wyjątkowym dniu w Waszym życiu to chyba nie ma osoby, która nie zechciałby bliżej poznać fotografa oraz jego warsztat. W tym przypadku z wielką pomocą oczywiście przychodzi nam internet. Obecnie praktycznie każdy z fotografów posiada własną stronę internetową, profil na Facebooku, czy też Instagramie, gdzie prezentuje swoje wcześniejsze prace. Niezmiernie ważnym elementem na takiej stronie jest zamieszczenie choćby kilku słów o samej osobie fotografa na wzór strony “O mnie”. Chyba nikt z nas nie chciałbym przyjść na spotkanie i podpisać umowy na wykonanie zdjęć do osoby, o której kompletnie nic nie wie.


Sesja ślubna to nie tylko zdjęcia z samej ceremonii. Wiele par nawiązujące współpracę z fotografem już na wiele miesięcy przed tym ważnym wydarzeniem. Znakomitą okazją na poznanie warsztatu wykonawcy najważniejszych zdjęć w życiu jest sesja narzeczeńska. Przez dwie-trzy godziny dana para może poznać styl pracy fotografa, jego pomysły na znakomite kadry, czy też piękne miejsca, w których można będzie następnie przeprowadzić sesję ślubną. Z całą pewnością ogromne znaczenie ma również atmosfera i relacje jakie będą panować na linii przyszła para młoda, a fotograf. Na pewno luźna atmosfera, śmiech, wspólne rozmowy pomogą w przełamaniu “pierwszych lodów” i nabraniu do siebie zaufania. Pamiętajcie, że to Wasze zdjęcia powinny być magiczne! Jak to sprawić można przeczytać w tym artykule!


Teraz najważniejsze: zdjęcia. Im więcej zaprezentowanych galerii zdjęć z sesji ślubnej, tym oczywiście lepiej. Łatwiej wtedy potencjalnemu zleceniodawcy ocenić styl i jakość warsztatu fotografa. Wprawdzie nie każda para młoda pozwala, aby ich zdjęcia były ogólnodostępne w internecie, jednak dobry fotograf nie ma z tym problemu 

 Dlaczego? Jego kadry są tak dobre, wzbudzają wiele emocji, że niemal każda para chce się tym “chwalić” gdzie tylko może.

Opinie

ślub.wesele.grzegorczyk.wojciech.fotograf.ślubny.pIERWSZY TANIEC

Żyjemy w takich czasach, gdzie każda osoba, czy też firma jest oczywiście “filtrowana” poprzez opinie o niej w internecie. Poza portalami ślubnymi z ofertami m.in. fotografów warto posiłkować się opiniami dołączonymi do lokalizacji z Google Maps. Zachęcam zapoznać się z komentarzami dotyczącymi moich usług Wojciech Grzegorczyk Fotografia 

 Ja ze swojej strony zachęcamy również do zapoznania się z opiniami par na mojej stronie, dla których miałem okazję wykonać pamiątkowe fotografie: www.wojciechgrzegorczyk.pl

Sprzęt fotograficzny

ślub.wesele.grzegorczyk.wojciech.fotograf.ślubny. Sesja ślubna z drona
ślub.wesele.grzegorczyk.wojciech.fotograf.ślubny. Sesja ślubna przy zachodzie śłonca

Dobry fotograf ślubny oczywiście pracuje na profesjonalnym sprzęcie. Pamiętać jednak należy, że to nie sprzęt czyni człowieka, a… “odpowiedni moment domknięcia migawki”. Znakomite ujęcie powstaje już w głowie, aparat jest tylko pomocą do jego realizacji. Teraz praktycznie każdy może być fotografem. W marketach już za kilkaset złotych można kupić “cyfrówkę”. Należy jednak pamiętać, iż zdjęcie powinno pokazywać emocje towarzyszące wydarzeniu. O to mogą się postarać jedynie profesjonaliści.

Teraz już wiecie jakie główne czynniki wpływają na wybór fotografa ślubnego Olsztyn. Podsumowując: polecenie, portfolio, warsztat, osobowość.

A może macie jeszcze inne patenty, które bierzecie pod uwagę przy wyborze fotografa na zaślubiny?