Jak wybrać fotografa na wesele??

Na rynku jest wielu fotografów, którzy oferują sesje narzeczeńskie czy ślubne. Jak jednak wybrać tego odpowiedniego fotografa na swoje wesele? Z całą pewnością na wybór fotografa na wesele wpływa wiele czynników. W moim artykule przyjrzymy się tym najbardziej istotnym.

Fotograf ślubny z polecenia Olsztyn

Podobnie jak w wielu innych dziedzinach życia, chętnie korzystamy z usług lokalnych firm. No dobrze, ale w obecnych czasach w praktycznie każdej branży jest ogromna konkurencja. Jak wybrać zatem odpowiedniego wykonawcę? Na pewno ogromna część z nas korzysta z firm, które poleci nam bliższa bądź dalsza rodzina, znajomi czy też koleżanki bądź koledzy z pracy. W takim przypadku bardziej przyjaznym okiem patrzymy na poleconą firmę, czy też osobę prywatną, bowiem dlaczego ktoś z naszego otoczenia miałby nas “kierować na minę”? Z całą pewnością fotograf ślubny z polecania jest jednym z głównych czynników, którym się kierujemy poszukując takiej usługi.

Portfolio fotografa ślubnego Warmia i Mazury

No dobrze, kiedy mamy już na oku fotografa ślubnego w tym szczególnymi wyjątkowym dniu w Waszym życiu to chyba nie ma osoby, która nie zechciałby bliżej poznać fotografa oraz jego warsztat. W tym przypadku z wielką pomocą oczywiście przychodzi nam internet. Obecnie praktycznie każdy z fotografów posiada własną stronę internetową, profil na Facebooku, czy też Instagramie, gdzie prezentuje swoje wcześniejsze prace. Niezmiernie ważnym elementem na takiej stronie jest zamieszczenie choćby kilku słów o samej osobie fotografa na wzór strony “O mnie”. Chyba nikt z nas nie chciałbym przyjść na spotkanie i podpisać umowy na wykonanie zdjęć do osoby, o której kompletnie nic nie wie.


Sesja ślubna to nie tylko zdjęcia z samej ceremonii. Wiele par nawiązujące współpracę z fotografem już na wiele miesięcy przed tym ważnym wydarzeniem. Znakomitą okazją na poznanie warsztatu wykonawcy najważniejszych zdjęć w życiu jest sesja narzeczeńska. Przez dwie-trzy godziny dana para może poznać styl pracy fotografa, jego pomysły na znakomite kadry, czy też piękne miejsca, w których można będzie następnie przeprowadzić sesję ślubną. Z całą pewnością ogromne znaczenie ma również atmosfera i relacje jakie będą panować na linii przyszła para młoda, a fotograf. Na pewno luźna atmosfera, śmiech, wspólne rozmowy pomogą w przełamaniu “pierwszych lodów” i nabraniu do siebie zaufania. Pamiętajcie, że to Wasze zdjęcia powinny być magiczne! Jak to sprawić można przeczytać w tym artykule!


Teraz najważniejsze: zdjęcia. Im więcej zaprezentowanych galerii zdjęć z sesji ślubnej, tym oczywiście lepiej. Łatwiej wtedy potencjalnemu zleceniodawcy ocenić styl i jakość warsztatu fotografa. Wprawdzie nie każda para młoda pozwala, aby ich zdjęcia były ogólnodostępne w internecie, jednak dobry fotograf nie ma z tym problemu 

 Dlaczego? Jego kadry są tak dobre, wzbudzają wiele emocji, że niemal każda para chce się tym “chwalić” gdzie tylko może.

Opinie

Żyjemy w takich czasach, gdzie każda osoba, czy też firma jest oczywiście “filtrowana” poprzez opinie o niej w internecie. Poza portalami ślubnymi z ofertami m.in. fotografów warto posiłkować się opiniami dołączonymi do lokalizacji z Google Maps. Zachęcam zapoznać się z komentarzami dotyczącymi moich usług Wojciech Grzegorczyk Fotografia 

 Ja ze swojej strony zachęcamy również do zapoznania się z opiniami par na mojej stronie, dla których miałem okazję wykonać pamiątkowe fotografie: www.wojciechgrzegorczyk.pl

Sprzęt fotograficzny

Dobry fotograf ślubny oczywiście pracuje na profesjonalnym sprzęcie. Pamiętać jednak należy, że to nie sprzęt czyni człowieka, a… “odpowiedni moment domknięcia migawki”. Znakomite ujęcie powstaje już w głowie, aparat jest tylko pomocą do jego realizacji. Teraz praktycznie każdy może być fotografem. W marketach już za kilkaset złotych można kupić “cyfrówkę”. Należy jednak pamiętać, iż zdjęcie powinno pokazywać emocje towarzyszące wydarzeniu. O to mogą się postarać jedynie profesjonaliści.

Teraz już wiecie jakie główne czynniki wpływają na wybór fotografa ślubnego Olsztyn. Podsumowując: polecenie, portfolio, warsztat, osobowość.

A może macie jeszcze inne patenty, które bierzecie pod uwagę przy wyborze fotografa na zaślubiny?