Przygotowania ślubne - Dlaczego warto?

Dla większości osób wydaje się, że praca fotografa ślubnego to głównie ceremonia zaślubin oraz wesele. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę, że ogromne emocje i piękne kadry mogą również towarzyszyć podczas przygotowań ślubnych. W poniższym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto uwiecznić przygotowania ślubne?


Na samym wstępie należy zaznaczyć, iż ceremonia ślubna to nie sesja reklamowa - nie musicie pozować przed fotografem. Oczywiście znajdą się takie momenty, kiedy fotograf ślubny poprosi Was o spojrzenie w jego kierunku czy promienny uśmiech - spokojnie, o wszystkim będziecie wiedzieć wcześniej. Pamiętajcie jednak o radości i uśmiechu przez cały okres tego jakże ważnego dnia! Rozmawiajcie z rodziną, przyjaciółmi, uśmiechajcie się do siebie. Celebrujcie każdą chwilę, bowiem ona już się nie powtórzy.

Dlaczego uwiecznienie przygotowań ślubnych jest tak ważne?

✅ Przygotowania ślubne to znakomity moment na oswojenie się z obiektywem

Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was może nie lubić zdjęć. Szczególnie płeć piękna ma w tym momencie szereg wymówek począwszy od "nie umalowania się" poprzez "domowe ciuchy". Spokojnie, żadne kadry, których nie chcielibyście nie będą wykonane. Może to zabrzmi trochę na wyrost, ale w dniu ślubu fotograf ślubny... będzie Waszym najlepszym przyjacielem.😉

✅ Integracja domowników

Oczywiście nie tylko Para Młoda będzie widoczna na przedślubnych zdjęciach. Na wielu fotografiach znajdą się również świadkowie, czy też domownicy. Kilka wspólnych kadrów to znakomity moment, aby rozluźnić atmosferę. Pamiętajcie, że to ludzie są największą wartością i tworzą wspomnienia, czym stają najważniejszą częścią reportażu ślubnego.

3. Zdjęcia detali ślubnych podczas przygotowań ślubnych

Wydaje się, że wielu z Was ślub będzie brać tylko raz w życiu. Nie na co dzień panna młoda lśni w białej sukni, natomiast pan młody zakłada elegancki garnitur. Dochodzą do tego: bukiet kwiatów, obrączki ślubne, butonierka, spinki do mankietów oraz biżuteria. Wszystkie te elementy warto zachować w pamięci na profesjonalnych zdjęciach.

4. Błogosławieństwo - pierwsza oficjalna chwila

Niewielu zdaje sobie z tego sprawę, ale błogosławieństwo rodziców na kilka godzin przez ślubem jest pierwszą, niezwykle podniosłą chwilą. Zdarza się również, że błogosławieństwa udzielają czasem także dziadkowie, czy rodzice chrzestni. To moment, dla którego należy się odpowiedni szacunek. Czyż nie warto uwiecznić go na zdjęciach?

5. Na kilka chwil przed zaślubinami

Jeżeli bierzecie ślub w kościele dość często Para Młoda musi udać się do zakrystii w celu podpisania dokumentów. Oczywiście warto przejść w to miejsce jak najbardziej dyskretnie, aby goście weselni nie widzieli Was przez oficjalnym wejściem do kościoła. Z całą pewnością moment podpisywania dokumentów chcielibyście mieć uwiecznionych na zdjęciach, prawda? 


Mam nadzieję, że choć trochę przekonałem Was do obecności fotografa ślubnego w momencie przygotowań ślubnych. Jeżeli jednak nadal macie jakieś pytania czy wątpliwości, napiszcie proszę do mnie: https://www.wojciechgrzegorczyk.pl/kontakt.