Kobieta bez ślubu jest jak róża bez kolców...

Mówi się, że najpiękniejszym i najważniejszym dniem w życiu kobiety jest ślub. To prawda. Dzięki temu czuje się spełniona, bo ma wymarzonego mężczyznę u boku i chce planować z nim wspólną przyszłość. Dlaczego to właśnie kobiety częściej niż mężczyźni naciskają na zawarcie związku małżeńskiego?

Ślub jako tradycja rodzinna 

W wielu domach z pokolenia na pokolenie przekazuje się młodym kobietom tradycję, że zawarcie ślubu jest konieczne, by móc w przyszłości założyć z kimś rodzinę. Istotne jest jednak, że w większości przypadków musi być on kościelny, co związane jest bezpośrednio z wyznawaną wiarą. Natomiast "cywilny" zawierany jest w Urzędzie Stanu Cywilnego i traktowany bardziej jako formalność.

Rodzina wpaja również, że mężczyzna, z którym jest się w związku, zawsze powinien mieć cechy idealnego kandydata na męża takie jak: opiekuńczość, zaradność, czy troska. Nie zawsze jednak tak się dzieje, ponieważ gdy pojawi się uczucie, jest ono silniejsze niż rozsądne myślenie. Nie musi iść to oczywiście w parze, bo pierwsza miłość może być tą trafną i jedyną, jednak rodzina i tak uważa, że "lepiej być ostrożnym".


Dla kobiety i tak najważniejsze będą "motylki w brzuchu", bo w końcu to ona ma ostateczny głos, z kim zamierza ułożyć sobie życie. Teraz coraz częściej słyszy się, że tradycja rodzinna nie jest kontynuowana i nie zawiera się ślubu, ponieważ powstał trend na... wolne związki. 

młody zaklada pannie mlodej obaczke na slubie w plenerze.
Mloda para na sesji ślubnej podczas zachodu słonca caluja sie
goscie pchają mlodych w aucie stylowym

Zaręczyny, ślub i wesele

To właśnie w młodym wieku kobiety lubią marzyć najbardziej i ich największym pragnieniem jest ślub. Najpierw celem jest znalezienie idealnego kandydata, którego czasem nie trzeba nawet szukać, bo los zwyczajnie może postawić nam go na drodze.


Jeśli już to nastąpi i będzie się w związku, kobieta wyczekuje... zaręczyn. Wydarzenie to jest tak samo ważne w jej życiu jak ślub. Według niej świadczy też o tym, że mężczyzna naprawdę darzy ją wielkim uczuciem i planuje z nią ułożyć sobie życie. Najważniejsze, by zaręczyny były wyjątkowe, a przede wszystkim romantyczne. Nie ważne czy odbyłoby się to kameralnie czy publicznie.


 Kluczową rolę i tak będzie odgrywał wtedy pierścionek, który kobieta będzie prezentować z dumą na swoim palcu serdecznym. Posiadając przyjaciółki można plotkować na temat swoich wymarzonych chwil u boku ukochanego mężczyzny oraz mówić o kreacji ślubnej, gościach, przyjęciu weselnym, miesiącu miodowym, czyli o wszystkim, czego pragnie każda kobieta. 

Dlaczego ślub jest tak ważny w życiu kobiety? 

Ślub dla wielu kobiet ma podłoże emocjonalne. Twierdzą, że mężczyzna jest wtedy "na własność" i może wyłącznie ukochanej zapewnić bezpieczeństwo, zadbać o nią, być zawsze obok i spędzać razem czas. Może być tak również bez ślubu, ale cała magia wtedy znika.


Kobieta marzy o białej sukni, kościele pełnym gości, sypaniu ryżem na szczęście, magicznych przysięgach w świątyni oraz o hucznym weselu, które zapadnie wszystkim na długo w pamięć. Kobieta jest wtedy spełniona duchowo, emocje są nieporównywalne do czegokolwiek, a atmosfera jest nieziemska. Wcześniej oczywiście trzeba dopracować wszystkie detale: wynająć profesjonalnego fotografa ślubnego, kamerzystę, zespół, salę, wybrać jedzenie, tort i motyw przyjęcia oraz zaplanować wizytę u fryzjera i wizażystki, a także... pierwszy taniec, który powinien być wyjątkowy. Nie trzeba umieć tańczyć, by zaskoczyć zgromadzonych gości.


Całemu wydarzeniu towarzyszy szczęście, ale również stres, bo w końcu ten jeden z najważniejszych dni w życiu musi być idealny. Doświadczenia niematerialne, jak ślub są o wiele ważniejsze od tych materialnych. To nieporównywalne do niczego przeżycie, które jest początkiem nowej historii dwóch, darzących siebie uczuciem osób. Symbole ślubu, jak pierścionek, będą towarzyszyć przez całe życie i zawsze przypomną o tym magicznym dniu.