Fotograf na ślub i wesele w Olsztynie

Sezon ślubny tuż-tuż. Niestety, także w tym roku z powodu pandemii koronawirusa wiele Par Młodych do końca nie będzie pewna w jakiej liczbie będą mogli zaprosić gości na ten najważniejszy dzień w życiu. Bez względu jednak na ten aspekt, dobry fotograf ślubny to podstawa. Jak jednak go wybrać? O tym w niniejszym artykule.


Żyjemy w czasach, gdzie praktycznie każdy może być fotografem. W marketach popularne "małpki" są dostępne od kilkuset złotych. Ba, względnie niskie koszty sprzętu półprofesjonalnego pozwalają dla wielu osób poczuć się niczym "szeryf drogowy na autostradzie". Warto jednak pamiętać, że tylko profesjonalny fotograf ślubny z Olsztyna wykona dla Was pamiątkę, którą będziecie podziwiać przez całe swoje życia, a niekiedy uronicie łezkę przypominając sobie ten wspaniały dzień.

Para młoda siedzą na krzsłach tyłem do siebie podczas konkursu na oczepinach

Dobry fotograf ślubny jest ważniejszy od jedzenia dla gości

Ostatnio w mojej branży usłyszałem stwierdzenie, że "dobry fotograf ślubny jest ważniejszy od jedzenia dla gości". Oczywiście wszelkie tego typu opinie zawsze należy brać niezwykle rozważnie, ale przesłanie skłoniło mnie do szerszych przemyśleń. Wprawdzie trudno wyobrazić sobie ślub i wesele bez dobrego jedzenia, ale kto przecież za kilka bądź kilkanaście lat będzie pamiętał o pięknej sukni panny młodej, lśniącej limuzynie, dobrej muzyce czy też wystrzałowej atmosferze? Wszystko to, co najwyżej, pozostanie w krótkich, ulotnych wspomnieniach.


Fotografie przetrwają jednak całe lata i będą najlepszą pamiątką tego jedynego w swoim rodzaju dnia!


Można sobie teraz zadać pytanie, czy dobry fotograf ślubny w Olsztynie musi być drogi? Oczywiście na cenę usługi składa się wiele aspektów. Sporo osób twierdzi, że wynagrodzenie fotografa ślubnego powinno oscylować w około 10% budżetu całego przedsięwzięcia. Wiem jednak, jak wiele przyszłych Par Młodych ucierpiało na pandemii: niektórzy mają niższe pobory, inni nawet stracili pracę. Ze swojej strony, nie tracąc oczywiście na jakości usługi, chętnie wsłucham się w Wasze potrzeby, a następnie dostosuję swoją ofertę.

Para młoda radośnie wychodzi z kościoła. Grzegorczyk fotografia Olsztyn

Zarezerwuj swój termin ślubu

Nie czekajcie jednak do ostatniej chwili! Zarezerwuj swój termin. Im dłużej będziecie zwlekać z wyborem i ustaleniem zakresu prac, terminy mogą być zajęte. Warto mieć na uwadze fakt, iż wiele Par Młodych z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa przełożyło śluby i wesela właśnie na ten rok.

Podczas poszukiwań pojawia się wiele istotnych kwestii, które są równie ważne jak portfolio fotografa ślubnego i pomogą Ci podjąć decyzję o wyborze. Napisałem artykuł w którym przedstawiam najczęściej zadawane pytania, które otrzymuję od par narzeczonych oraz innych fotografów pod tytułem "Lista 20 popularnych pytań przy wyborze fotografa ślubnego!"


Na pytanie których nie ma na tej liście chętnie odpowiem na spotkaniu przy kawce na którą serdecznie zapraszam i z miłą chęcią podzielę się z Wami także informacjami m.in. o sprzęcie na jakim pracuję, pokaże albumy i fotoksiążki, (o tym czym się różnią os siebie napisałem krótki poradnik" Czym różni się fotoalbum od fotoksiążki", czy też zaprezentuje możliwy plan wspólnej pracy.

Zapraszam do kontaktu!


Wojtek