Sesja ślubna w Olsztynie-niezwykłe miejsca!

Z całą pewnością każdy z nas marzy, aby jego uroczystość zaślubin była niezapomnianym wydarzeniem. Dzięki zdjęciom na wiele, wiele lat możemy zatrzymać w pamięci te wspaniałe chwile. Aby to urzeczywistnić niezbędny jest  fotograf ślubny z Olsztyna. Dość często zdarzają się pary, które sesje ślubną chcą powiązać ściśle ze swoimi zainteresowaniami. Ważne jest efektowne miejsce oraz przygotowanie do sesji. Poniżej prezentuję najciekawsze i najchętniej wybierane miejsca na sesję ślubną na terenie Olsztyna.

Park Centralny na sesję ślubną

Zielone centrum Olsztyna. Jego przestrzeń zaprojektowano w stylu angielskim. Zawiera wyjątkowe walory przyrodnicze oraz rekreacyjne. Znajdują się tutaj aż cztery mosty łączące brzegi Łyny, które niemal każdego ciepłego weekendu wykorzystywane są przez Młode Pary na sesję ślubną. Miejsce to zawiera również eliptyczną fontannę ze specjalnym nocnym podświetleniem, a w niej częściowo zanurzone półkule symbolizujące układ słoneczny. Obiekt szczególnie pięknie wygląda po zmroku.

Plaża nad jeziorem Ukiel

Plaża nad jeziorem Ukiel w Olsztynie to miejsce, które przyciąga uwagę par młodych szukających pięknych i romantycznych miejsc na swoją sesję ślubną. Zlokalizowana jedynie kilka minut drogi od centrum miasta, ta piękna plaża nad jeziorem Ukiel oferuje spektakularne zachody słońca i przepiękne widoki. Oddany do użytku w 2014 roku kompleks turystyczno-sportowy nad jeziorem Ukiel zapewnia nie tylko malownicze krajobrazy, ale również mnóstwo atrakcji, takich jak plaża, molo, park linowy, siłownia zewnętrzna, korty tenisowe, trasy rowerowe i ścieżki do biegania. To idealne miejsce dla par młodych, które szukają wyjątkowego miejsca na swoją sesję ślubną.

sesja narzeczeńska na plaży miejskiej w Olsztynie

Sesja ślubna nad jeziorem

Olsztyn i jego okolice słyną z licznych pięknych jezior, które są idealnym miejscem do sesji ślubnej. Oto kilka z nich:


  • Jezioro Ukiel - wspomniane już powyżej jezioro przy którym znajduje się plaża miejska, to największe jezioro w Olsztynie, o powierzchni 21 km². Znajduje się tuż przy mieście, a z jego brzegów rozciągają się malownicze krajobrazy, w tym zamek krzyżacki. Plaża nad jeziorem Ukiel to popularne miejsce do robienia zdjęć na tle wody lub zachodzącego słońca.
  • Jezioro Świętajno - to drugie co do wielkości jezioro w okolicach Olsztyna, o powierzchni 8,6 km². Znajduje się na wschód od miasta, wśród lasów i pagórków. Brzegi jeziora są porośnięte trzcinami i wierzbowymi kosodrzewinami, co tworzy wyjątkową atmosferę. Jest to idealne miejsce dla par, które chcą mieć romantyczne zdjęcia na tle dzikiej natury.
  • Jezioro Pluszne - to popularne miejsce wypoczynku, oddalone o około 20 km od Olsztyna. Jego powierzchnia wynosi 6,4 km², a woda jest tu bardzo czysta i przejrzysta. Brzegi jeziora to piaszczyste plaże, klify i liczne zatoki, a na wodzie można zobaczyć kilka małych wysepek. To miejsce idealne dla par, które chcą mieć sesję na tle pięknych krajobrazów.
  • Jezioro Długie - to jezioro o powierzchni 3,6 km², położone około 15 km na południe od Olsztyna. Brzegi jeziora są porośnięte lasem, a woda jest bardzo czysta i przejrzysta. Na północnym brzegu jeziora znajduje się rezerwat przyrody, gdzie można spotkać rzadkie gatunki roślin i zwierząt. To idealne miejsce dla par, które chcą mieć sesję w spokojnym i cichym otoczeniu natury.
  • Jezioro Skanda - to niewielkie jezioro o powierzchni około 50 ha, położone około 15 km na wschód od Olsztyna. Brzegi jeziora są porośnięte lasem, a woda jest bardzo czysta i przejrzysta. Na jednym z brzegów jeziora znajduje się mała piaszczysta plaża, idealna do robienia zdjęć na tle wody.
  • Jezioro Łańskie - znajduje się około 20 km od Olsztyna i jest jednym z najpiękniejszych jezior w regionie. Jest to miejsce idealne na romantyczną sesję zdjęciową, dzięki krystalicznie czystej wodzie, urokliwym plażom i malowniczym krajobrazom. Wokół jeziora znajduje się wiele miejsc do zrobienia pięknych fotografii, takich jak malownicze przystanie, piaszczyste plaże, a nawet wspaniałe łąki pełne kwiatów.
  • Jezioro Wulpińskie - leży około 25 km od Olsztyna i jest jednym z najczystszych jezior w regionie. Ma ono krystalicznie czystą wodę i malownicze krajobrazy, w tym lasy, pola i łąki. Na jego brzegach znajdują się liczne plaże i przystanie, które stanowią idealne tło dla romantycznych zdjęć ślubnych.Wszystkie te jeziora oferują niezapomniane widoki, a także wiele atrakcji, które mogą stanowić tło dla romantycznych zdjęć ślubnych. Przy wyborze jeziora na sesję zdjęciową warto jednak zwrócić uwagę na położenie, dostępność, a także na udogodnienia, takie jak plaże, przystanie czy łodzie.

Sesja ślubna nad jeziorem. Para młodych  na moście.
sesja ślubna nad jeziorem. Para na molo się całuje. Grzegorczyk fotografia
Sesja ślubna w lesie. Para młoda opiera się o drzewo.

Sesja ślubna w lesie

Sesja ślubna w lesie to idealny wybór dla par, które cenią sobie naturalne piękno i chcą mieć niebanalne, wyjątkowe zdjęcia. W okolicy Olsztyna znajdują się liczne lasy, które mogą stanowić wspaniałe tło dla sesji ślubnej.


Jednym z najpiękniejszych i największych lasów w okolicy Olsztyna jest Puszcza Napiwodzko-Ramucka. To obszar (natura 2000) chroniony, który zachwyca swoim różnorodnym krajobrazem i bogactwem przyrody. Na terenie puszczy znajduje się wiele malowniczych miejsc, które mogą być idealnym miejscem do wykonania zdjęć. Warto zwrócić uwagę na urocze jeziorka i strumienie, liczne gatunki drzew i krzewów oraz ciekawe formacje skalne.


Kolejnym miejscem, które może stanowić idealne tło dla sesji ślubnej w lesie, jest Rezerwat Przyrody Borecka. To obszar chroniony, który jest siedliskiem wielu gatunków roślin i zwierząt. W lesie można spotkać sarny, dziki, jelenie, a także liczne ptaki. Rezerwat charakteryzuje się malowniczym krajobrazem, a w okolicy znajdują się także liczne jeziora i rzeki.


Na uwagę zasługuje także Las Warmiński. To obszar chroniony, który stanowi ważne miejsce wypoczynku dla mieszkańców Olsztyna i okolic. Las Warmiński to miejsce o niepowtarzalnym klimacie, z pięknymi alejami drzew, urokliwymi polanami i malowniczymi widokami.


Podsumowując, sesja ślubna w lesie w okolicy Olsztyna to idealny wybór dla par, które chcą mieć niebanalne, wyjątkowe zdjęcia. W okolicy znajdują się liczne lasy, które zachwycają swoim pięknem i bogactwem przyrody, co sprawia, że każda sesja ślubna w tym miejscu będzie niezapomniana.

Sesja ślubna w lesie. Para w miłosnym uściski się całuje. Grzegorczyk fotografia.
Sesja ślubna w lesie. Para na spacerze. Grzegorczyk fotografia

Park Podzamcze, zwany również Zamkowym

Królewski Zamek w Olsztynie to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na sesję ślubną przez pary młode. Położony tuż przy zabytkowych murach miejskich i popularnych kościołach oraz urzędzie stanu cywilnego, stanowi idealne miejsce dla niezapomnianych zdjęć ślubnych. Zamek, zbudowany przez kapitułę warmińską w stylu gotyckim, ma niepowtarzalny klimat, który przyciąga zarówno młode pary, jak i fotografa ślubnego. Nie tylko sesje ślubne, ale również sesje narzeczeńskie odbywają się na terenie zamku. Dla wielu par jest to nieodłączne miejsce, które tworzy piękne i romantyczne tło dla ich zdjęć. Fotografowie ślubni w Olsztynie z pewnością polecają to miejsce swoim klientom.

Stare Miasto-sesja ślubna

Coraz modniejsze stają się sesje w sercu miasta, czyli na starówce. Piękna pogoda, tłum mieszkańców i turystów, a Wy błyszczycie wśród ludzi, którzy podziwiają Waszą miłość. Mało tego, plener ślubny na Starym Mieście o poranku, to jest coś! Wybrukowane ulice, ćwierkanie ptaków, cudowne promienie słońca. Czego chcieć więcej?


Oczywiście miejsc na wspaniałe oraz intrygujące sesje ślubne czy też sesje narzeczeńskie w stolicy Warmii i Mazur jest o wiele więcej. Możecie wybrać się m.in. nad jezioro Kortowskie, na łąki znajdujące się przy dworcu Olsztyn-Dajtki. Nie należy zapominać także o kompleksach leśnych otaczających miasto.


Z całą pewnością w pięknym Olsztynie znajdziecie sporo ciekawych miejsc, aby Wasza sesja ślubna była niezapomniana. W kolejnym materiale przedstawię Wam najciekawsze miejsca do sesji ślubnych, które znajdują się wokół grodu nad Łyną.