Klucz do sukcesu - dobry FOTOGRAF na Ślubie i Weselu!

Ślub i wesele to jedne z najpiękniejszych chwil w życiu. Niestety nasza pamięć jest ulotna, więc już po kilku latach nie będziemy pamiętać wszystkich szczegółów uroczystości. W związku z tym warto uwiecznić szczęśliwe momenty na fotografiach, aby później móc z łatwością i nostalgią je wspominać.


Zatrudnienie dobrego fotografa ślubnego to klucz do sukcesu. Mimo wielu ofert na portalach usługowych, wcale nie jest tak łatwo znaleźć kogoś, kto robi dobre zdjęcia i potrafi uchwycić w kadrze ważne dla państwa młodych momenty. Jaki powinien być dobry fotograf ślubny? Fotograf ślubny Olsztyn na pewno musi posiadać odpowiedni warsztat i umiejętności, ale to można szybko zweryfikować oglądając portfolio kandydata.


Znacznie trudniej ocenić zdolności komunikacyjne, które są równie ważne co umiejętność robienia zdjęć. Fotograf powinien mieć odpowiednie podejście do Pary Młodej. Nowożeńcy są zestresowani przygotowaniami, dlatego nie powinni dodatkowo niepokoić się czy zatrudniony przez nich fotograf ślubny wykona dobre zdjęcia. Zadaniem usługodawcy jest uwzględnienie próśb pary młodej np. dotyczących scenerii, albo momentów, które muszą zostać uwiecznione. Jednocześnie dobrze jest, jeśli fotograf również sam wychodzi z inicjatywą. To on jest profesjonalistą i wie w jakiej pozie korzystnie wyjdzie panna młoda i gdzie małżonkowie powinni się ustawić, aby odpowiednio padało na nich światło. 

Sesja plenerowa pary mlodej na moscie z bukietem wczasie zlotej godziny. Grzegorczyk fotografia Olsztyn. Fotograf slubny
Panna młoda w stulu boho w aucie ślubnym. Grzegorczyk fotografia. Fotograf ślubny Olsztyn.

Fotograf ślubny - pozytywnie nastawiony

Najważniejsze jest pozytywne i przyjazne nastawienie fotografa. Dzięki niemu nawet najbardziej spięci i zestresowani państwo młodzi świetnie wyjdą na zdjęciach. Gdzie szukać idealnego fotografa ślubnego? Wszystkie Pary Młode, które rozpoczynają poszukiwania fotografa kierują się na portale ogłoszeniowe w internecie. Są to miejsca, gdzie reklamuje się większość usługodawców, również osoby wykonujące profesjonalne zdjęcia. Na pewno warto na takich portalach dokonać wstępnej selekcji, ale później należy sprawdzić opinie jakie ma dany usługodawca oraz jego portfolio. Najlepiej wybrać kilka osób, skontaktować się z nimi, dopytać o szczegóły i umówić na spotkanie. Jeśli masz to szczęście, że Twoi znajomi niedawno brali ślub, to koniecznie poproś ich o rekomendacje. Osoby z polecenia to zazwyczaj strzał w dziesiątkę i nie trzeba rozpoczynać żmudnych poszukiwań na własną rękę.

O co zapytać fotografa ślubnego

Na ten temat napisałem obszerny artykuł w moim "PORADNIKU ŚLUBNYM" pod tytułem "Lista 20 popularnych pytań przy wyborze   

fotografa ślubnego"


Jeśli wybieracie się na pierwsze spotkanie z fotografem ślubnym, to musicie mieć gotowy zestaw pytań, aby podczas rozmowy nic ważnego Wam nie umknęło. Oto kilka podstawowych pytań, która z pewnością pomoże Wam sprawdzić czy warto zatrudnić danego fotografa.

* Ile godzin będzie trwała usługa?

* Jaka jest cena usługi i czy zależy ona od czasu trwania fotografowania, czy ilości zdjęć?

* Czy sesja ślubna będzie w trakcie wesela, czy później?

* Jaki jest czas oczekiwania na otrzymanie zdjęć po uroczystości?

* Jak to jest z dojazdem? Kto za to płaci???


Oczywiście, warto też poprosić o portfolio, jeśli wcześniej nie mieliście możliwości się z nim zapoznać. Podczas rozmowy od razu będziecie wiedzieć czy nadajecie z fotografem na tych samych falach. Dobry fotograf na weselu to skarb!