Ślub w plenerze - kompleksowo

W dzisiejszych czasach wiele par decyduje się na ślub w plenerze i nie ma się czemu dziwić! Sama też byś chciała zorganizować takie wesele, prawda? Takie rozwiązanie daje ogromną swobodę i pozwala na spełnienie Waszych marzeń. Bez sztywnych ram i z gwarancją, że wszystko przebiegnie zgodnie z Waszymi potrzebami.


Możesz zdecydować się na ślub w ogrodzie, pod gołym niebem, na łące lub w lesie - ogranicza Cię tylko Wasza wyobraźnia! A jeśli potrzebujesz wskazówek, jak zorganizować wymarzony ślub w plenerze, to jesteś we właściwym miejscu. Przygotowałem dla Ciebie kompleksowy poradnik z punktu widzenia fotografa ślubnego, który pozwoli Ci zrealizować wszystkie Wasze pomysły i marzenia, aby dzień ślubu był dla Was niezapomnianym przeżyciem.

Ślub.w.plenerze.kompleksowo.Grzegorczyk.wojciech.fotograf.ślubny.jpg
Ślub.w.plenerze.Grzegorczyk.wojciech.fotograf.ślubny.jpg

Ślub w plenerze - od czego zacząć?

Zanim zaczniecie organizować swój ślub w plenerze, warto dokładnie przemyśleć, w jakiej formie chcielibyście go zorganizować. To bardzo ważne, ponieważ wybór tej formy będzie miał wpływ na całą organizację uroczystości. Jeśli zdecydujecie się na ślub cywilny, to znacznie uprościcie sobie formalności. Natomiast jeśli zależy Wam na ceremonii ślubu humanistycznego, to jeszcze łatwiej będzie Wam wszystko zorganizować. Jednak pamiętajcie, żeby po załatwieniu wszystkich formalności wybrać odpowiednią datę ślubu. Ślub w plenerze to piękne rozwiązanie, ale niestety jest to także rozwiązanie związane z pewnym ryzykiem. Dlatego należy wybrać odpowiedni termin, ponieważ pogoda w sezonie letnim potrafi zaskoczyć. Nie zapominajcie także o liczbie gości, którzy będą obecni na weselu. Wybierzcie miejsce, które pomieści wszystkich Waszych bliskich. Bądźcie gotowi na każdą ewentualność i pamiętajcie, że elastyczność to klucz do zorganizowania wymarzonego ślubu w plenerze, które zostanie w Waszej pamięci na długo.

ślub.w.plenerze.wojciech.grzegorczyk.fotograf.ślubny.olsztyn.1

Ślub w plenerze- jakie formalności?

Planowanie ślubu w pięknym miejscu to wielowymiarowa kwestia. Na początku ważne jest, abyście dokładnie wiedzieli, w jaki sposób chcecie zawrzeć małżeństwo, aby móc uzyskać zgodę na ceremonię. W zależności od wyboru ceremonii, należy udać się do kościoła lub urzędu stanu cywilnego(wszystko o ślubie cywilnym przeczytasz tu>>LINK<<). Wyjątkiem jest tu ślub humanistyczny, który może być przeprowadzony w dowolnym miejscu. Pamiętajcie jednak, że formalne zezwolenie na ślub w plenerze może być czasochłonne, a wniosek nie zawsze zostanie rozpatrzony pozytywnie. Nie rezerwujcie więc miejsca zbyt wcześnie, nie mając pewności, że uroczystość będzie mogła się odbyć zgodnie z planem. Bądźcie cierpliwi i miejcie w zanadrzu pomysł awaryjny w razie niepowodzenia. W końcu to Wasz wielki dzień i chcecie, aby był on wyjątkowy i zapadający w pamięć.

Ślub w plenerze - organizacja

Wybór odpowiedniego miejsca

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca. Musimy pamiętać, że organizacja ślubu na świeżym powietrzu wiąże się z pewnymi ryzykami. Deszcz, wiatr czy upał mogą pokrzyżować nasze plany. Dlatego należy wybierać miejsca, które są dobrze zabezpieczone przed złymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli planujemy ślub na trawie, warto zainwestować w specjalne podłoża, które zapobiegają przebiciu obcasów w trawie. Warto również zabezpieczyć miejsce na wypadek deszczu - wypożyczyć namioty, które chronią nas i naszych gości.

Dekoracje na ślubie plenerowym

Kolejnym ważnym aspektem jest dekoracja. Ślub plenerowy daje nam nieograniczone możliwości dekoracyjne - od romantycznych girland, przez kwiatowe aranżacje, po delikatne dekoracje światłem. Warto jednak pamiętać, że dekoracje powinny być dostosowane do miejsca, w którym odbywa się uroczystość. Na przykład, jeśli organizujemy ślub w lesie, warto wykorzystać naturalne elementy, takie jak drewno, gałęzie, czy kamyki. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu dekoracji na wypadek wiatru - warto wzmocnić je odpowiednio, aby przetrwały całą uroczystość.

Catering na ślubie plenerowym

Kolejną kwestią na ślubie plenerowym jest catering. Wybór odpowiednich dań jest ważny nie tylko z powodów smakowych, ale także ze względu na warunki pogodowe. W upalny dzień nie powinniśmy serwować ciężkich dań, które mogą zepsuć się szybciej niż w temperaturze pokojowej. Warto też pamiętać, że na ślubie plenerowym często nie ma dostępu do kuchni, dlatego catering powinien być zaplanowany w taki sposób, aby wszystko było gotowe na czas i w odpowiedniej temperaturze.

Muzyka na ślubie plenerowym

Ostatnim ważnym elementem organizacji ślubu plenerowego jest muzyka. Coraz częściej młode pary decydują się na zatrudnienie DJ-a zamiast zespołu muzycznego. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na możliwość dopasowania playlisty do gustów gości oraz na komfort - nie musimy martwić się o przerwy na odpoczynek dla zespołu. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na zespół, warto upewnić się, że mają oni odpowiednie doświadczenie w graniu na świeżym powietrzu, a ich sprzęt jest dostosowany do warunków plenerowych.

ŚLUB CYWILNY W PLENERZE WOJCIECH GRZEGORCZYK FOTOGRAF ŚLUBNY OLSZTYN 2
ŚLUB CYWILNY W PLENERZE WOJCIECH GRZEGORCZYK FOTOGRAF ŚLUBNY OLSZTYN

Ślub cywilny w plenerze

Kiedy już ustalicie, gdzie i kiedy chcecie zorganizować wymarzony ślub cywilny w plenerze, czeka Was kolejny ważny krok. Musicie udać się do urzędu stanu cywilnego, który jest właściwy dla miejsca, w którym odbędzie się uroczystość. Tam złożycie wniosek o udzielenie ślubu cywilnego w plenerze i z niecierpliwością będziecie czekać na decyzję. Oczywiście, rozpatrzenie takiej prośby z reguły jest pozytywne, ale to nie oznacza, że nie będziecie czekać z niecierpliwością na odpowiedź.


Urząd zwróci uwagę na wiele kwestii, takich jak bezpieczeństwo gości i zachowanie odpowiedniej powagi związanej z tak ważnym wydarzeniem. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi będziecie musieli jeszcze uiścić opłatę w wysokości 1000 złotych. Pamiętajcie, że aby ceremonia odbyła się zgodnie z planem, konieczna jest obecność wizerunku godła, a także stolik dla urzędnika państwowego.


Chociaż to wszystko może wydawać się skomplikowane i wymagające formalności, pamiętajcie, że to ważne i wyjątkowe wydarzenie w Waszym życiu. Zorganizowanie ślubu cywilnego w plenerze to wspaniałe doświadczenie, które na długo pozostanie w Waszej pamięci. Warto więc zrobić wszystko, aby ten dzień był niezapomniany dla Was i Waszych bliskich.

ślub.w.plenerze.grzegorczyk.wojciech.fotograf.ślubny.olsztyn.
ślub.w.plenerze.grzegorczyk.wojciech.fotograf.ślubny.olsztyn.

Ślub kościelny w plenerze

Jeśli pragniesz pięknego i uroczystego ślubu kościelnego, to musisz liczyć się z wieloma formalnościami i często długim czasem oczekiwania. Zawarcie małżeństwa zgodnie z prawem kanonicznym jest możliwe jedynie w miejscu "uświęconym", co wymaga spełnienia wielu wymogów, a proboszcz czy nawet miejscowy ordynariusz może odmówić udzielenia ślubu kościelnego w plenerze.

Ale nie poddawaj się, jeśli tak się stanie! Możesz złożyć odwołanie do biskupa i walczyć o swoje marzenia. Pamiętaj jednak, że musisz przygotować mocne argumenty, by przekonać biskupa do udzielenia pozwolenia na ceremonię. Oczywiście, czas oczekiwania na odpowiedź biskupa może wynosić nawet do 12 miesięcy, ale warto czekać, aby spełnić swoje marzenie o uroczystym ślubie kościelnym w plenerze.

Jeśli jednak nie uda się uzyskać pozwolenia, nie ma powodu do rozpaczy. Możecie zawsze zdecydować się na ślub w kapliczce, która jest dostępna praktycznie wszędzie. Oczywiście, to nie jest to samo co ślub kościelny, ale wciąż jest to ważne wydarzenie w Waszym życiu.

Nie zapominajcie, że warto walczyć o swoje marzenia. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, które na zawsze pozostanie w Waszej pamięci i sercu.

Ślub humanistyczny w plenerze

Wspaniale! W końcu możecie sami zdecydować, jak chcecie przeżyć swoje wesele i nie musicie dostosowywać się do sztywnych ram narzuconych przez kościół czy państwo. Ślub humanistyczny w plenerze to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną wyjątkowej, spersonalizowanej ceremonii, która odzwierciedla ich wartości i przekonania. Teraz nie musicie się martwić, że wasze oczekiwania nie zostaną spełnione, ponieważ celebrans lub mistrz ceremonii dokładnie wie, czego od niego oczekujecie i stworzy dla was konspekt idealnej ceremonii. Cieszę się, że coraz więcej ludzi decyduje się na taki ślub i dzięki temu porzuca sztywne ramy przysięgi kościelnej czy tej wymawianej przez urzędnika państwowego. Powodzenia w organizacji waszego wspaniałego ślubu humanistycznego w plenerze !

ślub.w.plenerze.wojciech.grzegorczyk.fotograf.ślubny.olsztyn.3
ślub.w.plenerze.wojciech.grzegorczyk.fotograf.ślubny.olsztyn.2

Jak znaleźć miejsce na ślub w plenerze

Oh, jakie to emocjonujące! Znalezienie idealnego miejsca na ślub w plenerze może być naprawdę łatwe! Wszystko, co musicie zrobić, to wyszukać oferty na stronach ogłoszeniowych lub odwiedzić miejsca, które Was interesują. Nie ma nic piękniejszego niż organizacja wesela w klimacie górskim! Komu nie marzy się romantyczny ślub w plenerze np. w Bieszczadach? A może wolicie zjawiskowe Mazury i Warmię albo klimat nadmorską miejscowość? Możliwości jest wiele, a wybór należy do Was! Możecie też zdecydować się na gospodarstwo agroturystyczne i zorganizować boho-wedding w pięknej, malowniczej scenerii. Możliwości są nieograniczone! Najważniejsze, abyście znaleźli idealne miejsce dla siebie i swoich gości. Nie traćcie czasu, szukajcie, a na pewno znajdziecie miejsce na Wasz wymarzony ślub w plenerze!

Ślub nad jeziorem

Ooo, jak romantycznie! Ślub nad jeziorem to marzenie wielu par. Warmińsko-mazurskie jeziora mają niesamowity urok i pozwalają na połączenie wodnej scenerii z ogrodem. A co powiecie na wesele w łódce? Brzmi to jak coś z bajki! Pamiętajcie jednak, że organizacja takiego plenerowego ślubu nad jeziorem wymaga od Was odpowiednich przygotowań. Musicie pamiętać o ochronie przed słońcem, deszczem i komarami, ponieważ warmińsko-mazurska pogoda bywa kapryśna. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nad samym jeziorem temperatura zazwyczaj jest niższa. A jeśli zdecydujecie się pożeglować, to lepiej weźcie ze sobą kogoś doświadczonego, kto pomoże Wam uniknąć niebezpieczeństw. Organizacja ślubu nad jeziorem wymaga pewnej przygotowań, ale na pewno jest to wartość! To takie magiczne i romantyczne miejsce na tak ważne wydarzenie w Waszym życiu!

ślub.w.plenerze.grzegorczyk.wojciech.fotograf.ślubny.olsztyn.

Ślub nad morzem

O rany, ależ to brzmi jak z filmu miłosnego! Romantyzm aż czuć w powietrzu! Nie ma nic piękniejszego niż ślub nad morzem na plaży, przy szumie fal i pachnącym powietrzu. Jednak pamiętajcie, że pogoda nad morzem bywa niesamowicie kapryśna i nieprzewidywalna. Dlatego warto rozważyć organizację ślubu nad morzem poza granicami Polski, gdzie możecie cieszyć się pewnym słońcem i spokojem. Wasz komfort i wygoda gości to sprawa najważniejsza, dlatego warto zastanowić się nad wyborem miejsca nieco oddalonego od brzegu morza. Warto też wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia sztormu, który może zepsuć Wasz wymarzony ślub nad morzem. Jednak nad wybrzeżem czekają na Was niesamowite krajobrazy i mnóstwo pięknych miejsc, gdzie możecie powiedzieć sobie sakramentalne "tak" a bogata oferta noclegowa na pewno umili Wam pobyt nad morzem. Ślub nad morzem to będzie niezapomniana przygoda, którą z pewnością zechcecie przypominać sobie przez lata!

Ślub w górach

Ślub w górach to marzenie wielu par, ale warto pamiętać, że możemy zorganizować naszą ceremonię w spokojny i intymny sposób. Bieszczady czy Tatry, wybierzcie miejsce, które dla Was będzie bliższe Waszemu sercu i najbardziej magiczne. Jednak pamiętajcie, żeby zadbać o komfort Waszych gości, gdyż przebywanie na dużej wysokości może być nie do zaakceptowania dla niektórych osób. Ale nie martwcie się, możecie wybrać miejsce u podnóża góry, gdzie będzie łatwiej. A może zdecydujecie się na ślub w górach z widokiem na Kasprowy Wierch? Brzmi niesamowicie! Pamiętajcie jednak, że organizacja ślubu w górach wymaga pewnych przygotowań i może być trochę trudniejsza niż zwykły ślub. Jednak wspaniały krajobraz i romantyczna atmosfera na pewno wynagrodzą Wam to wszystko!

Ślub w ogrodzie

Czy jest coś bardziej romantycznego niż ślub w ogrodzie? To naprawdę piękne miejsce, gdzie para młoda może wymienić się przysięgami pod drzewami i wśród kwiatów. Organizacja ślubu w ogrodzie jest także bardzo prosta. Wystarczy tylko zadbać o zabezpieczenie przed deszczem, na przykład postawić duży namiot o odpowiednich wymiarach. Pamiętajcie też o owadach, szczególnie w zacienionych miejscach, gdzie mogą pojawić się komary. Zabezpieczcie się parasolami i wolierami, aby cieszyć się piękną pogodą w pełni. Ślub w ogrodzie to prawdziwa bajka!

ŚLUB W PLENERZE HOTEL NATURAL WOJCIECH GRZEGORCZYK FOTOGRAF SLUBNY

Ślub w plenerze - zalety

Decyzja o wzięciu ślubu w plenerze to naprawdę wspaniały wybór! Jest wiele powodów, dla których coraz więcej par decyduje się na taką opcję. Pierwsza z nich to intymność i klimat, które możecie stworzyć we własnym stylu. To właśnie dzięki takiemu podejściu, ceremonia ta będzie w pełni odzwierciedlała Waszą osobowość i poczucie estetyki. A co najlepsze, możecie sami wybrać miejsce, które ma dla Was szczególne znaczenie, może to być miejsce, gdzie spędziliście pierwsze romantyczne wakacje we dwoje.

Oczywiście, nie można zapomnieć o tym, że organizacja ślubu w plenerze jest tańsza i coraz łatwiejsza. Na rynku pojawiają się coraz to nowe oferty z lokalizacjami do uroczystości na zewnątrz. Ale to nie wszystko! Kolejną ogromną zaletą jest praktycznie nieograniczona przestrzeń, która pozwala na uniknięcie tłoku i klaustrofobicznych pomieszczeń, charakterystycznych dla tradycyjnych wesel. W otwartych przestrzeniach możecie poczuć się wolni i swobodni.

Organizując ślub w plenerze, nie musisz martwić się o organizację dwóch oddzielnych uroczystości, jak to jest w przypadku tradycyjnego ślubu. To, co jest naprawdę wyjątkowe w ślubie w plenerze, to fakt, że ceremonia i wesele odbywają się w tym samym miejscu. To pozwala na oszczędzenie czasu i uniknięcie stresów związanych z przemieszczaniem się z jednego miejsca na drugie. Taka organizacja dnia pozwala na pełne skupienie się na przyjemnościach tego wyjątkowego dnia, który zapamiętacie na całe życie.

Ślub w plenerze - wady

Niestety, jak to w życiu bywa, ślub w plenerze nie ma tylko samych zalet. Do największych wad z pewnością należą nieprzewidywalne warunki pogodowe, które mogą pokrzyżować nie tylko Wasze plany, ale i dobry nastrój. Jednakże, jak mówią, "ślub w deszczu - ślub szczęśliwy", a chwila spędzona pod parasolem z ukochanym człowiekiem może być równie romantyczna, co ta pod słońcem.

Niestety, organizacja śłubu w plenerze wiąże się z większym nakładem finansowym i logistycznym. Choć sama ceremonia może nie być bardzo kosztowna, to przyjęcie i jego przygotowanie, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach, może być kosztowne i czasochłonne. Trzeba również pamiętać o transportowaniu wszystkich elementów uroczystości na teren pleneru, a także o noclegach dla gości, jeśli impreza ma trwać dłużej. Jednakże, jeśli marzycie o ślubie w plenerze, warto zainwestować w to swoje marzenie i zapewnić sobie i swoim gościom niezapomniane wrażenia.

ślub.w.plenerze.wojciech.grzegorczyk.fotograf.ślubny.olsztyn.5

Ślub w plenerze za granicą

Planując swój wymarzony ślub za granicą, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Nie jest to łatwe zadanie, ale z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Warto wybrać miejsce, gdzie możemy być pewni, że pogoda nie zepsuje nam tego wyjątkowego dnia. Najlepiej także wybierać miejsca, które są łatwo dostępne i blisko lotniska czy centrum miasta.

Pamiętajcie, że zaproszeni na ślub w plenerze goście, za granicą muszą być odpowiednio zorganizowani, zwłaszcza jeśli dotrą samolotem. Warto dla nich zarezerwować nocleg wcześniej, tak, aby byli wypoczęci i gotowi na przyjęcie. Znalezienie odpowiedniego księdza lub urzędnika stanu cywilnego może być trudne, dlatego należy o to zadbać wcześniej. Bez dokumentów i formalności nie da się zawrzeć związku małżeńskiego za granicą.

Wszystko to może wydawać się skomplikowane, ale z pewnością będzie warto. Ślub w plenerze za granicą to nie tylko wspaniałe przeżycie, ale także szansa na stworzenie niezapomnianych wspomnień. Bądźcie gotowi na wyzwania i pozwólcie sobie na realizację swoich marzeń.

Ślub w plenerze - pomysł na zdjęcia

To niesamowite, jak można uwiecznić Waszą miłość na tle pięknych pejzaży, spokojnych krajobrazów lub szumiącego morza. Widok tych zdjęć ze ślubu w plenerze, będzie budził w Was pragnienie powrotu do natury i romantycznych chwil spędzonych w jej otoczeniu. Nie martwcie się, jeśli jeszcze nie macie konkretnych pomysłów na zdjęcia -Jako Wasz fotograf ślubny chętnie pomogę Wam wybrać idealne miejsce i koncepcję na Wasz wymarzony ślub w plenerze. Najważniejsze jest, aby Wasza zdjęcia ślubne odzwierciedlały Wasze upodobania i emanowały cudowną energią, która przepływa między Wami.